39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Monafox

MonafoxMonafox
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 25.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg/ml, krople do oczu, 5 ml
Działanie: przeciwbakteryjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Monafox

Lek na receptę w formie kropli do oczu wskazany w leczeniu zakażeń oka wywołanych bakterią, m.in. zapalenie spojówek.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Częstotliwość stosowania oraz dawkę ustala lekarz. Monafox przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu. Monafox może być stosowany u dzieci, u pacjentów powyżej 65 lat oraz u pacjentów z chorobami nerek i wątroby. Stosowanie tego leku nie jest zalecane u noworodków. Uwaga! Jeśli używasz soczewek kontaktowych powinneś tego zaprzestać, gdy występują u niego przedmiotowe i podmiotowe objawy zakażenia oka. W zastępstwie należy używać okularów. Nie należy zakładać soczewek kontaktowych do czasu ustąpienia przedmiotowych i podmiotowych objawów zakażenia oka i nie zostanie zakończone stosowanie leku. Podobnie jak w przypadku każdego innego antybiotyku, długotrwałe stosowanie leku Monafox może prowadzić do wystąpienia innych zakażeń.

Możliwe skutki uboczne:

Często: objawy ze strony oczu: ból oka, podrażnienie, suchość oka, świąd oka, zaczerwienienie oka, objawy ogólne: nieprzyjemny smak w ustach. Niezbyt często: objawy ze strony oczu: choroba rogówki, zapalenie powierzchni oka lub bliznowacenie, pęknięcie naczynia krwionośnego w oku, zapalenie lub zakażenie spojówek, nieprawidłowe czucie w oku, niewyraźne lub ograniczone widzenie, obrzęk oka, nieprawidłowości w obrębie powiek, świąd, zaczerwienienie lub obrzęk, objawy ogólne: bóle głowy, wymioty, zmniejszenie stężenia żelaza we krwi, nieprawidłowe wyniki badań wątroby wykonywanych na podstawie analizy krwi, ból, podrażnienie gardła, nieprawidłowe czucie skóry, dyskomfort w nosie, odczuwanie grudek w gardle. Inne: objawy ze strony oczu: zakażenie oka, zmętnienie powierzchni oka, obrzęk rogówki, złogi na powierzchni oka, zwiększone ciśnienie w oku, zadrapanie na powierzchni oka, alergia oka, wydzielina z oka, zwiększone wytwarzanie łez, nadwrażliwość na światło, objawy ogólne: skrócenie oddechu, nieregularny rytm serca, zawroty głowy, nasilenie objawów alergicznych, świąd, wysypka, zaczerwienienie skóry, nudności. Przez krótki czas po zakropleniu leku Monafox widzenie może być niewyraźne. Dopóki nie powróci ostrość widzenia nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Jeśli masz uczulenie na moksyfloksacynę , inne chinolony (pewien rodzaj antybiotyków) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli wystąpiły reakcje alergiczne na Monafox.  Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które są wydawane bez recepty. Jeżeli stosujesz inne krople do oczu, należy zachować co najmniej 5-minutowy odstęp pomiędzy zakropleniem leku Monafox i innych kropli. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Monafox odpowiednik
Monafox tańszy zamiennik
Monafox czy działa
Monafox opinia
Monafox opinie
Monafox ulotka
Monafox skład
Monafox dawkowanie
Monafox przeciwwskazania
Monafox cena
Monafox zamienniki
Monafox zamiennik
zapalenie spojówek krople do oczu zakażenie oka krople na zapalenie spojówek leczenie zapalenia spojówek bakteryjne zakażenie oka krople do oczu na zapalenie spojówek lek na zapalenie spojówek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Monafox

Dodaj opinię o Monafox

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach