45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Modafen

ModafenModafen
(7 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: ZENTIVA
Postać: tabletki
Cena: 5.93 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Modafen

Modafen, tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 12 szt.

Lek Modafen w postaci tabletek skutecznie łagodzi swoim działaniem wszelkie objawy grypy i przeziębienia.

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu oraz 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, sodu laurylosiarczan, powidon 25, kwas stearynowy, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Skład otoczki: hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, emulsja symetykonowa SE4.

Działanie

Modafen dzięki zawartym w nim składnikom ma skuteczne działanie przeciwbóloweprzeciwzapalne i  przeciwgorączkowe, a zmniejszając przekrwienie błon śluzowychudrożnia nos i zatok.

Wskazania

Szczególnie wskazane jest stosować Modafen doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia. Ma efektywne działanie w przypadku wystąpienia gorączkibólu głowyniedrożności nosa (katar) i obocznych zatok nosa oraz bólów stawowo-mięśniowych.

Dawkowanie

Dorosłym oraz dzieciom w wieku powyżej 12 lat należy podać dawkę początkową - 2 tabletki, a następnie w przypadku wystąpienia takiej konieczności 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Maksymalnie 6 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którykolwiek ze składników preparatu lub na inne niestereoidowe leki przeciwzapalne; u pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego niestereoidowego leku przeciwzapalnego występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy; w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy czynnej lub w wywiadzie, perforacji lub krwawienia, występujących po zastosowaniu NLPZ; w przypadku ciężkiej choroby układu krążenia takiej jak choroba niedokrwienna serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz; w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania, w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby i nerek, w przypadku jednoczesnego stosowania innych NLPZ w tym inhibitorów COX-2, w przypadku zatrzymania moczu, w przypadku nadczynności tarczycy, w przypadku skazy krwotocznej, w przypadku krwotocznego udaru mózgu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Często: senność, zawroty głowy.
Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości takie jak: pokrzywka, świąd, lęk, bezsenność, omamy, bóle głowy, niepokój, zapaść, zaburzenia smaku, ból brzucha, nudności i niestrawność.
Rzadko: nieostre widzenie, zaburzenie wydzielania łez, biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty.
Bardzo rzadko: zmiany w obrazie krwi: niedokrwistość, leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), pancytopenia (zmniejszenie liczby wszystkich rodzajów krwinek), agranulocytoza (zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów lub brak granulocytów we krwi) - pierwszymi objawami są gorączka, ból głowy, owrzodzenie jamy ustnej, objawy przypominające grypę, krwawienie z nosa lub wylewy podskórne; u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi w okresie stosowania ibuprofenu wystąpiły pojedyncze przypadki jałowego zapalenia opon mózgowych z takimi objawami jak: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja; ciężki przypadki nadwrażliwości: obrzęk twarzy, krtani, języka, duszność, przyspieszenie czynności akcji serca, niedociśnienie tętnicze i skurcz oskrzeli, szybkie męczenie mięsni, nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz, rozszerzenie naczyń, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby, częste postacie reakcji skórnych takie jak rumień wielopostaciowy, martwica rozpływna naskórka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, zmniejszenie wydalania moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy krwi.
Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może nieznacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia ataku serca (zawał) lub udaru.
Ze względu na obecność pseudoefedryny, po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego takie jak: niestrawność, nudności, wymioty, nadmierna potliwość, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, przyspieszona czynność serca, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, zaczerwienienia i wysypki. Rzadko zaburzenia oddawania moczu, osłabienie napięcia mięśni, drżenie, lęk, dezorientacja, trombocytopenia.

Modafen opinia
Modafen opinie
Modafen ulotka
Modafen skład
Modafen dawkowanie
Modafen przeciwwskazania
Modafen cena
Modafen zamienniki
Modafen zamiennik
Modafen odpowiednik
Modafen tańszy zamiennik
Modafen czy działa
ból zatok gorączka zatoki grypa przeziębienie na ból zatok na ból głowy przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze peelingi enzymatycznych - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Modafen

Dodano: 01 Luty 2020
Autor: Aga
Ocena:
Ja modafen biorę od tygodnia i zero rezultatu ustąpiła gorączka pozostałe objawy nie ustępują nadal leżę w łóżku bezsilna z objawami grypy nie polecam tego leku na mnie nie działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2022
Autor: Sebastian
Absolutnie nie zgadzam się z Twoją opinią o tym leku. Jak dla mnie nic nie działa skuteczniej! A piszę to w momencie gdzie nigdzie nie mogę go dostać....
Odpowiedź
Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Sylwia
Ocena:
Mąż na przeziębienie kupił mi modafen chyba ze względu na skład, moim zdaniem lepsze działanie jednak wykazują preparaty na ciepło.
Odpowiedź
Dodano: 03 Luty 2016
Autor: Elwira, 25
Ocena:
modafen tabletki kupił mi mąż przy przeziębieniu, natomiast jego działanie nie do końca sprawdziło się, nie obyło się bez wizyty u lekarza i zmianie leków.
Odpowiedź
Dodano: 03 Kwiecień 2015
Autor: Kasia
Ocena:
Działanie leku opisane w ulotce zachęciło mnie do zakupu w aptece. Zastosowałam i jestem rozczarowana. Goraczka trochę zmalała ale inne objawy jak były tak są i nic nie pomaga.
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2022
Autor: Sebastian
Bzdura totalna. Mamy 2022r. a ja nie mogę go nigdzie dostać. Co mnie niepokoi i jak na razie szukam czegoś co mi pomoże.
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2015
Autor: Aśkaa
Ocena:
najlepszy na przeziębienie :) jednak jedną gwiazdkę odejmuje za opakowania, gdyby mama koleżanki mi nie poleciła, to nigdy bym na ten lek nie zwróciła uwagi. poza tym ok ;)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Modafen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach