40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 573 produktów w 205 kategoriach

Mitrip

Mitrip - Ramiprilum, 10 mg, 50 tabletekMitrip - Ramiprilum, 10 mg, 50 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: tabletki
Cena: 6.02 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii nadciśnienie tętnicze

Opis i skład produktu Mitrip

Mitrip - Ramiprilum, 10 mg, 50 tabletek

Mitrip polecany jest do leczenia nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca, niewydolności serca po zawale mięśnia sercowego.

Działanie 

Mitrip działa zmniejszająco na powstanie  ryzyka  zawału serca, udaru mózgu, zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych lub konieczności wykonania zabiegu rewaskularyzacji u określonych grup chorych.

Dawkowanie:

Zalecana dawka: tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  

Skutki uboczne:

 • Po podaniu pierwszej dawki lub po jej zwiększeniu może pojawic się objawowe niedociśnienie z zawrotami głowy, osłabieniem i nudnościami, zaburzeniami koncentracji, poceniem się lub zaburzeniami widzenia. 
 • U osób  z grup dużego ryzyka możliwe jest pojawienie się  zawału serca lub incydentu mózgowo-naczyniowego, zaostrzenie choroby wieńcowej, przemijające napady niedokrwienne. 
 • Mogą także pojawić się  bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, zaburzenia rytmu i napady dusznicy bolesnej oraz zaburzenia przepływu krwi. 
 • Leczenie  może wywołać pogorszenie czynności nerek. 
 • Czasami mogą występować objawy ze strony przewodu pokarmowego. 
 • Mogą wystąpić reakcje skórne lub dotyczące błon śluzowych. 
 • Mogą pojawić się:  zapalenie naczyń, bóle mięśni i stawów, gorączka. Ze strony układu oddechowego może wystąpić suchy, drażniący kaszel, a także nieżyt nosa, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli i skurcz oskrzeli, oraz  zmiany w wynikach badań laboratoryjnych. 
 • Pozostałe działania niepożądane: zaburzenia równowagi, ból głowy, uczucie zmęczenia, nadmierna senność, splątanie, nadmierna pobudliwość nerwowa, pobudliwość ruchowa, drżenia, zaburzenia snu, zaburzenia świadomości, utrata łaknienia, obniżenie nastroju, niepokój, zaburzenia czucia, zaburzenia smaku, kurcze mięśniowe, zaburzenia wzwodu i zmniejszenie libido.  
 •  Lek może działać negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ciągu kilkunastu godzin od przyjęcia pierwszej dawki preparatu lub jej zwiększenia.

Poinformuj lekarza:

 • Gdy masz uczulenie na inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku , zaburzenia czynności  nerek.   
 • Gdy zazywasz  inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki moczopędne, doustne leki przeciwcukrzycowe. 
 • Także  należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   
 • Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.  
Mitrip opinia
Mitrip opinie
Mitrip ulotka
Mitrip skład
Mitrip dawkowanie
Mitrip przeciwwskazania
Mitrip cena
Mitrip
Mitrip na nadciśnienie
Mitrip obniżanie nadciśnienia
Mitrip zamienniki
Mitrip zamiennik
Mitrip odpowiednik
Mitrip tańszy zamiennik
Mitrip czy działa
obniżanie nadciśnienia lek na nadciśnienie leczenie nadciśnienia poziom ciśnienia ciśnienie tętnicze skuteczny lek na zmniejszenie ciśnienia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mitrip

Dodano: 22 Listopad 2015
Autor: Waldek
Ocena:
Jestem po przebytym zawale i lekarz zalecił mi stosowanie m. in. tego leku. Podobno Mitrip ochrania serce. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale biorę zgodnie z zaleceniem, bo chcę jeszcze wnuków doczekać, a synowa w ciąży.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Mitrip

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 573 produktów w 205 kategoriach