40 759 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 692 produktów w 204 kategoriach

Minisiston

MinisistonMinisiston
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: JENAPHARM
Postać: drażetki
Ulotka:

Opis i skład produktu Minisiston

Minisiston  - drażetki

Minisiston posiada wiele cennych właściwosci. Stosowanie preparatu wspiera prawidłowe funkcjonowanie układów moczowo- płciowego i hormonalnego. Produkt jest pomocny podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, zaburzeń cyklu miesiączkowego w postaci oligomenorrhoe i hipermenorrhoe, a także bolesnego  krwawienia miesiączkowe (dysmenorhea).

Wskazanie:

Minisiston  zaleca się stosować jako antykoncepcję hormonalną, podczas zaburzeń  cyklu miesiączkowego w postaci oligomenorrhoe i hipermenorrhoe, a także  bolesnych  krwawień miesiączkowych (dysmenorhea).

Dawkowanie:

Minisiston należy zażywać doustnie, według wskazań lekarza i przestrzegając zasad przyjmowania.

Uwagi:

Skuteczność preparatu zmniejsza się przy biegunce, wymiotach.
Przed zażywaniemantykoncepcji i w czasie  jej przyjmowania należy co pół roku poddawać się kontroli ginekologicznej.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta

Możliwe efekty uboczne:

Podczas pierwszych 2-5 cykli zażywania preparatu możliwe są plamienia/krwawienia w środku cyklu, najczęściej o charakterze przejściowym.
 

Objawy niepożądane:

nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe; zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zmiany masy ciała, zmiany libido, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresję, napady migreny, nadciśnienie, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych. Skutkiem stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych mogą być zmiany zatorowo-zakrzepowe, zwłaszcza u kobiet po 30 roku życia oraz u palących papierosy. Istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie słoneczne (u osób predysponowanych mogą się pojawić brązowe plamy na twarzy).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.   
Należy poinrormować lekarza jeśli:
 ma się nadwrażliwość na składniki preparatu, jak również  żylaki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, niedokrwistość sierpowatą, padaczkę, porfirię, nadmierny poziom tłuszczów we krwi, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory i/lub zaburzenia czynności wątroby, cukrzycę lub stany przedcukrzycowe, guzy w obrębie narządów rodnych lub sutka, krwawienia z dróg rodnych, których przyczyny jeszcze nie ustalono. Należy poinformować lekarza, jeżeli ktoś z rodziny chorował na nowotwory narządów rodnych lub sutka.   Gdy przyjmujesz ampicylinę, penicylinę, rifampicynę,gryzeofulwinę, sulfonamidy, tetracykliny, fenylbutazon, leki uspokajające, leki przeciwpadaczkowe, preparaty zwierające dziurawiec. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych preparatach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.  Hormonalne środki antykoncepcyjne mogą zmniejszać laktację i zmieniać skład pokarmu kobiecego. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Minisiston opinie
Minisiston ulotka
Minisiston skład
Minisiston dawkowanie
Minisiston przeciwwskazania
Minisiston cena
Minisiston zamienniki
Minisiston zamiennik
Minisiston odpowiednik
Minisiston tańszy zamiennik
Minisiston czy działa
bolesne miesiączkowanie antykoncepcja hormonalna zaburzenia cyklu miesiączkowego układ moczowo-płciowy układ hormonalny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Minisiston

Dodano: 24 Wrzesień 2016
Autor: Kamyk
Ocena:
Zawsze jak mam okres to bardzo się męczę. Ten lek mi niestety nie pomagał.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Minisiston

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 759 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 692 produktów w 204 kategoriach