41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Minirin Melt

Minirin MeltMinirin Melt
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: liofilizat doustny
Cena: 92.56 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 120mcg, liofilizat doustny, 30 szt., 240 mcg, liofilizat doustny, 30 szt, 60mcg, liofilizat doustny, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Desmopressini acetas
Działanie: zmniejsza wydalanie moczu
Ulotka:

Opis i skład produktu Minirin Melt

Lek na receptę stosowany w moczówce prostej ośrodkowej, w nokturii u dorosłych związanej z nocnym wielomoczem. Zalecany w pierwowtnym izolowaniu moczenia nocnego u osób z prawidłową zdolnością zagęszczania moczu.

Dawkowanie:

Podjęzykowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Pokarm może wpływać na wchłanianie i działanie preparatu, należy zachować odpowiedni odstęp pomiędzy przyjęciem leku a posiłkiem. Uwaga! Konieczne jest ograniczenie podaży płynów do minimum w czasie od godziny  przed i do 8 godzin po podaniu leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle głowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaczerwienienie skóry twarzy, zaburzenia rytmu serca, zmniejszenie osmolarności osocza. Bardzo rzadko reakcje alergiczne, zaburzenia emocjonalne u dzieci. Uwaga! Leczenie bez ograniczania podaży płynów może powodować zatrzymanie wody w organizmie i hiponatremię (obniżenie poziomu sodu). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na octan desmopresyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, psychogenną lub nawykową polidypsję, niewydolność układu krążenia lub inne choroby wymagające stosowania leków moczopędnych, zaburzenia funkcji nerek, zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego, hiponatremię (zbyt niski poziom sodu). Gdy przyjmujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, chlorpromazynę, karbamazepinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, loperamid. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w razie zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Minirin Melt opinie
Minirin Melt opinia
Minirin Melt cena
Minirin Melt skład
Minirin Melt ulotka
Minirin Melt dawkowanie
Minirin Melt przeciwwskazania
Minirin Melt zamienniki
Minirin Melt zamiennik
Minirin Melt odpowiednik
Minirin Melt tańszy zamiennik
Minirin Melt czy działa
moczówka prosta ośrodkowa wielomocz leczenie wielomoczu wielomocz u dorosłych lek na wielomocz nocny wielomocz jak poradzić sobie z wielomoczem problem z wielomoczem
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Minirin Melt

Dodaj opinię o Minirin Melt

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach