41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Milurit

MiluritMilurit
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 300 mg, 30 szt, tabletki, 100 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Allopurinolum
Działanie: hamuje produkcję kwasu moczowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Milurit

Lek na receptę wskazany w leczeniu pierwotnej oraz wtórnej dny moczanowej, stosowany w zawyżonym poziomie kwasu moczowego we krwi wywołanym leczeniem radiologicznym lub chemioterapeutycznym białaczki lub nowotworów. Zalecany w nawracającej kamicy szczawianowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najlepiej przyjmować po posiłkach. Uwaga! W trakcie leczenia należy przyjmować duże ilości płynu. Dzieciom lek podaje tylko w wyjątkowych przypadkach. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Lek może prowokować wystąpienie lub nasilenie napadu dny. W czasie leczenia obserwowano: skórne zmiany alergiczne, nudności, wymioty, uczucie pełności w nadbrzuszu, biegunkę. Rzadko mogą występować: bóle i zawroty głowy, uczucie osłabienia, bóle mięśniowe i stawowe. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinfromować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na allopurinol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ostre napady dny, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz merkaptopurynę, azatioprynę, cyklofosfamid, probenecyd, benzodaron, benzobromaron, ampicylinę, diuretyki tiazydowe, kaptopryl, chlorpropamid, teofilinę, doustne antykoagulanty. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Milurit opinie
Milurit opinia
Milurit cena
Milurit skład
Milurit ulotka
Milurit dawkowanie
Milurit przeciwwskazania
Milurit zamienniki
Milurit zamiennik
Milurit odpowiednik
Milurit tańszy zamiennik
Milurit czy działa
dna moczanowa lek na dnę moczanową leczenie dny moczanowej pierwotna dna moczanowa wtórna dna moczanowa kamica szczawianowa wysoki poziom kwasu moczowego we krwi nawracająca kamica
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Milurit

Dodaj opinię o Milurit

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach