45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

MIG

MIGMIG
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BERLIN CHEMIE AG
Postać: tabletki
Cena: 3.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu MIG

MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt

Tabletki przeciwdziałające stanom zapalnym. Doskonale łagodzą ból, są niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który także obniża gorączkę.

Skład

Ibuprofen 400 mg,

Działanie

Lek działa przeciwzapalnie dzięki powstrzymywaniu syntezy prostaglandyn. Obniża gorączkę, łagodzi bóle i obrzęki towarzyszące stanom zapalnym. Hamuje agregację płytek, która wywoływana jest przez ADP i kolagen.

Wskazania

 Do stosowania na łagodne i umiarkowane bóle i gorączkę.

Dawkowanie

Lek należy zażywać doustnie, w całości, popijając go płynem..

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (mc. ≥40 kg): 200-400 mg jednorazowo, dawka dobowa 1200 mg;

dzieci 10-12 lat (30-39 kg): 200 mg jednorazowo, dawka dobowa 800 mg;

dzieci 6-9 lat (mc. 20-29 kg): 200 mg, dawka dobowa 600 mg.

Przerwa między kolejnymi dawkami leku powinna wynosić co najmniej 6 godzin. Tabletki najlepiej spożywać w trakcie posiłku, lub bezpośrednio po nim. Osoby, które mają wrażliwy przewód pokarmowy powinny zażywać go wyłącznie podczas posiłków.

Przeciwwskazania:

  • w przypadku alergii na którąkolwiek z substancji preparatu
  • jeśli u pacjenta w przeszłości występowały reakcje alergiczne po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takie jak: napad astmy, obrzęk błony śluzowej nosa, reakcje skórne
  • w niespecyficznych zaburzeniach krwiotworzenia
  • w czynnej lub nawracającej w wywiadzie chorobie wrzodowej żołądka, dwunastnicy lub krwawieniach z przewodu pokarmowego
  • w przypadku perforacji lub krwawień z przewodu pokarmowego
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby
  • w cieżkiej niewydolności nerek lub wątroby
  • u kobiet w trzech ostatnich miesiącach ciąży

 

Nie należy stosować leku MIG u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub o masie ciała poniżej 20 kg.

 

Działania niepożądane:

Często: zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do anemii.

Niezbyt często: zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (ból i zawroty głowy, bezsenność, nadmierne pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie), zaburzenia widzenia, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, czasami z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie żołądka, reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i świądem, napady astmy (z możliwym towarzyszącym nagłym zmniejszeniem ciśnienia krwi).

Rzadko: szumy uszne, uszkodzenie tkanki nerek (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi.

Bardzo rzadko: kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia krwiotworzenia (niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość aplastyczna, agranulocytoza), zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń w jelitach, powstawanie obrzęków, zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek, zespół nerczycowy, przemijające zapalenie nerek, któremu może towarzyszyć ostra niewydolność nerek, skórne zmiany pęcherzykowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona i martwica toksyczno-rozpływna naskórka, zaostrzenie zapaleń wywołanych zakażeniem (np. rozwój martwiczego zapalenia powięzi) w relacji czasowej z układowym zastosowaniem NLPZ, objawy jałowego zapalenia opon ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką i zaburzeniami świadomości, nadciśnienie tętnicze, ciężkie ogólne reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, obrzęk języka, obrzęki krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, zespół zaburzeń oddechowych, przyśpieszone bicie serca, nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi aż do zagrażającego życiu wstrząsu), zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długoterminowego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, reakcje psychotyczne, depresja.

W pojedynczych przypadkach, w trakcie zakażenia wirusem varicella mogą wystąpić ciężkie zakażenia skórne i powikłania dotyczące tkanki łącznej.

Uwagi:

W czasie, gdy lek przyjmowany jest przez dłuższy okres należy kontrolować morfologię krwi, a także czynność nerek i wątroby.  w pojedynczych przypadkach czas reakcji oraz zdolność do aktywnego uczestniczenia w ruchu drogowym i obsługiwania maszyn może być ograniczona, szczególnie w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

MIG skład
MIG dawkowanie
MIG przeciwwskazania
MIG cena
MIG zamienniki
MIG zamiennik
MIG odpowiednik
MIG tańszy zamiennik
MIG czy działa
MIG opinia
MIG opinie
MIG ulotka
przeciwbólowe ból głowy grypa przeziębienie na ból głowy głowa
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze skrzypem polnym - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o MIG

Dodano: 11 Wrzesień 2016
Autor: Klaudia
Ocena:
Stosuje na ból głowy (świetny) , jeśli chodzi o grypy i mocne przeziębienia dość wątpliwy.
Odpowiedź
Dodano: 04 Październik 2015
Autor: Krystyna
Ocena:
W moim przypadku natomiast nie za dobrze poradził sobie ten lek ze zbiciem gorączki. Utrzymywała się po nim jeszcze przez długi czas w porównaniu do zamienników.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Lidka
Ocena:
Nie stosowałam na ból, jednak na gorączkę nie ma sobie równych. Niska cena dodatkowo zachęca, stosowałam go krótko, ale w razie czego chętnie po niego sięgnę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o MIG

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach