41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Microgynon 21

Microgynon 21Microgynon 21
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 10.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: drażetki, 3 x 21 szt, drażetki, 21 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ethinylestradiolum + Levonorgestrelum
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka:

Opis i skład produktu Microgynon 21

Lek na receptę wskazany w antykoncepcji doustnej.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Lek najlepiej przyjmować o stałej porze. Uwaga! Przed rozpoczęciem antykoncepcji i w czasie przyjmowania preparatu należy co pół roku poddawać się kontroli ginekologicznej. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W trakcie pierwszych 2-5 cykli stosowania preparatu mogą wystąpić plamienia/krwawienia w środku cyklu. Nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe, zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresja, napady migreny, nadciśnienie. Uwaga! Stosowanie doustnej antykoncepcji może zmieniać tolerancję na szkła kontaktowe. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, żylaki, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, padaczkę, porfirię, zbyt wysoki poziomom tłuszczów we krwi, zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory lub zaburzenia funkcji wątroby, cukrzycę lub stany przedcukrzycowe, guzy w obrębie narządów rodnych lub sutka, krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie. Uwaga! Biegunka lub wymioty zmniejszają skuteczność preparatu. Gdy przyjmujesz ryfampicynę, karbamazepinę, fenylbutazon, fenobarbital i inne leki uspokajające, antybiotyki z grupy tetracyklin, ampicylinę, fenytoinę, gryzeofulwinę, doustne leki przeciwcukrzycowe, teofilinę, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Microgynon 21 cena
Microgynon 21 ulotka
Microgynon 21 skład
Microgynon 21 dawkowanie
Microgynon 21 przeciwwskazania
Microgynon 21 zamienniki
Microgynon 21 zamiennik
Microgynon 21 odpowiednik
Microgynon 21 tańszy zamiennik
Microgynon 21 czy działa
Microgynon 21 opinie
Microgynon 21 opinia
tabletki hormonalne antykoncepcja zabezpieczenie tabletki antykoncepcyjne zapobieganie ciąży bezpieczny seks antykoncepcja doustna zapobieganie niechcianej ciąży
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Microgynon 21

Dodano: 18 Październik 2016
Autor: Monika
Ocena:
Tabletki Microgynon 21 biorę już ponad 10 lat, żadnych skutków ubocznych, bardzo dobrze się czuję. Zmieniałam kilka razy z ciekawości ale źle tolerowałam. To sprawa indywidualna dla mnie to najlepsze tabletki.
Odpowiedź
Dodano: 22 Wrzesień 2015
Autor: Gabi
Ocena:
Biorę je od bardzo dawna i wszystko w nich jest dla mnie ok - żadnych działań ubocznych, cena niska, skuteczny.
Odpowiedź
Dodano: 24 Czerwiec 2015
Autor: Anastazja
Ocena:
Tabletki przepisał mi lekarz. Kończę opakowanie i jak na rzaie nie ma żadnych skutków ubocznych. Jestem zadowolona.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Microgynon 21

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach