40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Miconal

Miconal, żel, 20 mg g, (2%), 30 gMiconal, żel, 20 mg g, (2%), 30 g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: żel
Cena: 17.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii grzybica stóp

Opis i skład produktu Miconal

Miconal, żel, 20 mg / g, (2%), 30 g

Miconal to żel bedący lekiem przeciwgrzybiczym polecanym do stosowania miejscowego. Miconal ma wskładzie substancję czynną - mikonazol.

Skład

Miconal zawiera: 1 g żelu zawiera 20 mg mikonazolu oraz substancje pomocnicze: dimetylosulfotlenek, alkohol benzylowy, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, hydroksypropyloceluloza, etanol 96%

Dawkowanie

Na chorą część skóry nalezy nałożyć ok. 1-mm warstwę żelu. U osób z łupieżem  pstrym żel uzywa  się raz na dobę, a w pozostałych zakażeniach dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Czas  leczenia w przypadku kandydozy skóry, grzybica tułowia, podudzi, łupieżu pstrego wynosi 2 tygodnie, a w przypadku grzybicy stóp-  4 do 6 tygodni. W grzybicy paznokci żel nalezy stosowac  pod opatrunki okluzyjne (zamknięte).

Wskazania

Miconal żel uzywa się miejscowo na skórę w zakażeniach grzybiczych stóp (grzybica międzypalcowa u sportowców), podudzi, tułowia, paznokci, drożdżycy skóry, łupieżu pstrym, w zakażeniach mieszanych grzybiczo-bakteryjnych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na mikonazol lub którykolwiek ze składników preparatu. Nie nalezy stosować na zranioną skórę i błony śluzowe.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko:  reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje alergiczne), uczulenie, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry, wysypka, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na obecność glikolu propylenowego lek może podrażniać  skórę.


 

Miconal opinia
Miconal opinie
Miconal ulotka
Miconal skład
Miconal dawkowanie
Miconal przeciwwskazania
Miconal cena
Miconal zamienniki
Miconal zamiennik
Miconal odpowiednik
Miconal tańszy zamiennik
Miconal czy działa
żel na grzybicę żel przeciw grzybicy żel przeciwgrzybiczny grzybica stóp grzybica tułowia grzybica paznokci leczenie grzybicy walka z grzybicą
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Miconal

Dodano: 19 Listopad 2015
Autor: Artek
Ocena:
Dostałem miconal żel w aptece na stopę atlety. Nie po raz pierwszy zmagam się z tym problemem, tego leku jeszcze nie miałem. Mam nadzieję, że okaże się skuteczny.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Miconal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach