39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Metizol

MetizolMetizol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 22.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki, (import równoległy), 50 szt, 5 mg, tabletki, import równoległy, 50 szt, tabletki, 5 mg, 50 szt
Działanie: hamuje syntezę hormonów tarczycy
Ulotka:

Opis i skład produktu Metizol

Lek na receptę wskazany w nadczynności tarczycy w przebiegu choroby Graves-Basedova oraz wola guzkowego nadczynnego. Stosowany w zachowawczym leczeniu nadczynności tarczycy zwłaszcza w przypadku małego wola lub jego braku, u młodszych pacjentów stosowany w przygotowaniu ich do chirurgicznego usunięcia tarczycy. Lek Metizol zaleca się w długotrwałym leczeniu przeciwtarczycowym, jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego oraz w przygotowaniu do podania jodu radioaktywnego, w okresie przerw podawania jodu radioaktywnego. Zalecany przed wykonaniem badań diagnostycznych z zastosowaniem środków kontrastowych, które zawierają jod.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia smaku, ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, bóle w nadbrzuszu, nadmierna utrata włosów, przebarwienia skóry, osłabienie siły mięśniowej, powiększenie ślinianek oraz węzłów chłonnych. Rzadko zmiany obrazu krwi, zapalenie wątroby z żółtaczką, zaburzenia czynności nerek, toczeń rumieniowaty, zapalenie nerwów obwodowych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakakolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby. Gdy przyjmujesz związki zawierające jod, doustne leki przeciwcukrzycowe z grupy sulfonylomocznika, hydantoinę, propranolol, leki przeciwkrzepliwe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Metizol opinie
Metizol opinia
Metizol cena
Metizol skład
Metizol ulotka
Metizol dawkowanie
Metizol przeciwwskazania
Metizol zamienniki
Metizol zamiennik
Metizol odpowiednik
Metizol tańszy zamiennik
Metizol czy działa
choroba Basedowa nadczynnosć tarczycy leczenie nadczynności tarczycy choroba Graves-Basedowa. małe wole lek na nadczynność tarczycy leczenie przeciwtarczycowe wole guzkowe nadczynne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Metizol

Dodaj opinię o Metizol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach