45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Metindol

MetindolMetindol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: czopki doodbytnicze tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 21.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Retard, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 75 mg, 25 szt, 5%, maść, 30 g
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Metindol

Lek na receptę zalecany w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniajacym zapaleniu stawów kręgosłupa, napadach dny stawowej, chorobie zwyrodnieniowej stawów obwodowych oraz kręgosłupa, w nerwobólach, zespołach korzeniowych, dyskopatii, kolce nerkowej i wątrobowej, w bólach miesiączkowych. Zalecany również w stanach zapalnych, bólach i Metindolwystępujacych po zabiegach ortopedycznych. W neonatologii u wcześniaków tabletki stosowane w celu zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki: doustnie. Maść: zewnętrznie, wcierać w miejsca zmienione chorobowo. Tabletek nie stosować u dzieci do 14 roku życia. Maści nie stosować na błony śluzowe lub uszkodzoną skórę.

Możliwe skutki uboczne:

Odbijanie, niestrawność, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, wiatry, biegunka, zaparcie, brak łaknienia, wrzód żołądka lub dwunastnicy, perforacja i krwawienie z przewodu pokarmowego, odczyny alergiczne: skórne reakcje uczuleniowe, rumień, obrzęki, pokrzywka, nieżyt nosa, astma oskrzelowa; po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia psychiczne, drgawki, bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, zatrzymanie płynów, obrzęki, zaburzenia widzenia, senność, upośledzenie czynności nerek i wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub na inne NLPZ - niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. występowanie po aspirynie lub NLPZ napadów astmy, pokrzywki i zapalenia błony śluzowej nosa).   Gdy chorujesz na czynną chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, skazę krwotoczną, zaburzenia krzepnięcia, padaczkę, ciężkie choroby psychiczne, schorzenia nerek, wątroby lub serca, chorobę Parkinsona. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, metotreksat, cyklosporynę, leki moczopędne, betaadrenolityki, preparatu litu, digoksynę, kortykosteroidy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Metindol zamienniki
Metindol zamiennik
Metindol odpowiednik
Metindol tańszy zamiennik
Metindol czy działa
Metindol opinie
Metindol opinia
Metindol cena
Metindol skład
Metindol ulotka
Metindol dawkowanie
Metindol przeciwwskazania
reumatyzm zwyrodnienie stawów bóle miesiączkowe nerwobóle stany zapalne choroby stawów kolka nerkowa dyskopatia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Metindol

Dodaj opinię o Metindol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach