41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Methotrexat-Ebewe

Methotrexat-EbeweMethotrexat-Ebewe
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 21.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 2,5 mg, 50 szt, 10 mg, tabletki, 50 szt, tabletki, 5 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Methotrexatum
Działanie: przeciwłuszczycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Methotrexat-Ebewe

Lek na receptę wskazany w leczeniu łuszczycy uogólnionej o ciężkim przebiegu, która nie reaguje na inne typowe leczenie. U osób dorosłych stosowany w reumatoidalnym zapaleniu stawów występującym w postaci aktywnej o bardzo ciężkim przebiegu, które nie reaguje na typowe leczenie. Methotrexat-Ebewe zalecany jest również w nowotworach takich jak ostra białaczka limfatyczna, chłoniaki nieziarnicze (również mięsak limfatyczny w zaawansowanej postaci, chłoniak Burkitta oraz ziarniniak grzybiasty), guzy głowy oraz szyi, oskrzelopochodny rak płuca, rak sutka, nabłoniak kosmówkowy złośliwy oraz pozostałe nowotwory trofoblastu, kostniako-mięsak. Lek może być stosowany w monoterapii lub w połączeniu z innymi lekami cytotoksycznymi, hormonami, radioterapią lub zabiegami chirurgicznymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci.   Podczas stosowania dużych dawek leku należy zapewnić odpowiednie nawodnienie i alkalizację moczu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, obniżenie liczby białych krwinek, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, brak łaknienia, wymioty i/lub biegunka). Zmiany skórne: rumień, świąd, pokrzywka, wypadanie włosów, nadwrażliwość na światło, zaostrzenie zmian łuszczycowych po ekspozycji na promienie UV. Stłumienie czynności szpiku. W obrębie przewodu pokarmowego: zapalenie błon śluzowych, zwłaszcza jamy ustnej i dziąseł, jelita cienkiego, owrzodzenia jelit, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie komórek wątroby, stłuszczenie, ostry zanik i martwica wątroby, marskość (zwykle po dłuższym leczeniu), krwiomocz, niewydolność nerek (zwłaszcza po dużych dawkach leku), zapalenie i owrzodzenie błony śluzowej pochwy. Ból głowy, senność, kaszel, zaburzenia widzenia, drgawki, zaburzenia percepcji i nastroju. Zaburzenia metaboliczne, nasilenie cukrzycy, osteoporoza.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na metotreksat lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, zaburzenia czynności szpiku, ciężkie ostre lub przewlekłe zakażenia, owrzodzenia jamy ustnej, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, świeże rany chirurgiczne.   Gdy przyjmujesz salicylany lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, sulfonamidy, leki moczopędne, doustne leki przeciwcukrzycowe, pochodne difenylohydantoiny, penicylinę, tetracykliny, chloramfenikol, kwas para-aminobenzoesowy, barbiturany, etretinat, kotrimoksazol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Podczas leczenia metotreksatem chociaż jednego z partnerów płciowych, należy przez cały czas stosować skuteczne metody antykoncepcji oraz co najmniej przez 3 miesiące po zakończeniu terapii.

Methotrexat-Ebewe zamienniki
Methotrexat-Ebewe zamiennik
Methotrexat-Ebewe odpowiednik
Methotrexat-Ebewe tańszy zamiennik
Methotrexat-Ebewe czy działa
Methotrexat-Ebewe opinia
Methotrexat-Ebewe opinie
Methotrexat-Ebewe cena
Methotrexat-Ebewe skład
Methotrexat-Ebewe ulotka
Methotrexat-Ebewe dawkowanie
Methotrexat-Ebewe przeciwwskazania
chłoniaki rak płuc reumatyzm łuszczyca rak sutka choroby nowotworowe białaczka limfatyczna białaczka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Methotrexat-Ebewe

Dodaj opinię o Methotrexat-Ebewe

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach