33 249 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
25 230 produktów w 199 kategoriach

Metafen Zatoki

Metafen ZatokiMetafen Zatoki
(9 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: POLPHARMA S.A.
Postać: tabletki
Cena: 4.88 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Metafen Zatoki

Metafen Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Metafen Zatoki jest doskonały w leczeniu objawowych dolegliwości związanych z chorobami zatok.

Skład

(1 tabletka): ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna  z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian.

Działanie

Metafen Zatoki to lek oparty na bazie składników o skojarzonym działaniu, ma postać tabletek do doustnego stosowania. Skutecznie działa:

  • przeciwzapalnie,
  • przeciwbólowo,
  • przeciwgorączkowo,
  • redukująco przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych,
  • ograniczająco obrzęk,
  • wspomagająco w dolegliwościach zatok,
  • wpływająco na poprawę drożności jamy nosowej oraz drenaż z zatok.

Wskazania

Metafen Zatoki przeznaczony jest w stanach:

  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,
  • bólach stawowo-mięśniowych,
  • bólach głowy,
  • gorączki.

 

Dawkowanie

Stosowanie: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa – 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny na dobę.

Maksymalna dobowa dawka nie powinna przekraczać 6 tabletek.

Przeciwwskazania:

Leku Metafen Zatoki nie należy stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy: występowanie w przeszłości astny aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujace się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, niezytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ
  • w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa
  • w przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachycardii, dławicy piersiowej
  • w ciężkiej niewydolności serca
  • w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2

Działania niepożądane:

Działania niepożądane wynikające z obecności ibuprofenu w leki
działania niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż 1 na 100 osób):
- niestrawność, ból brzucha, nudności,
- bóle głowy,
- pokrzywka i świąd.
działania niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż 1 na 1000 osób):
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śłuzowej żołądka,
- zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
-obrzęki.
działania niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż 1 na 10 000 osób):
- zaburzenia wskaźników morfologii krwi ( anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza),
- zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
- rumień wielopostaciwy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka,
- smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
- dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwięszenie stężenia sodu w osoczu krwi,
- ciężkie reakcje nadwrażliwości jak obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia
- zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
- u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymiodnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja,
- obrzęk, nadciśnienei tętnicze, niewydolność serca.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne, szumy uszne.

Działania niepożądane wynikające z obecności pseudoefedryny w leku:
- niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaczerwienienia i wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, rzadko niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, dezorientacja, omamy, trombocytopenia.

Uwagi:

Chronić przed dziećmi.

Nie stosować leku Metafen Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią.

Bez zalecnia lekarza nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

 

 

Metafen Zatoki opinia
Metafen Zatoki opinie
Metafen Zatoki ulotka
Metafen Zatoki skład
Metafen Zatoki dawkowanie
Metafen Zatoki przeciwwskazania
Metafen Zatoki cena
Metafen Zatoki zamienniki
Metafen Zatoki zamiennik
Metafen Zatoki odpowiednik
Metafen Zatoki tańszy zamiennik
Metafen Zatoki czy działa
ból zatok katar gorączka zatoki grypa przeziębienie na ból zatok na ból głowy przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura na katar
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Metafen Zatoki

Dodano: 09 Maj 2016
Autor: Elizkaa
Ocena:
Kupiłam Metafen, bo moich tabletek nie było w aptece. Jednak musi być lżejszy, bo nie działa jak powinien.
Odpowiedź
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Martyna
Ocena:
Przekleństwo to zapalenie zatok. Niestety choruje na nie często. Metafen jest najskuteczniejszym produktem jaki znalazłam w aptece, a uwierzcie szukałam już wszystkiego.
Odpowiedź
Dodano: 03 Marzec 2016
Autor: Ewelina
Ocena:
Osobiście o metafen zatoki opinie mam dobrą, działanie nawet niezłe, a do tego cena nie jest jakaś wysoka.
Odpowiedź
Dodano: 12 Styczeń 2016
Autor: Ania, 32
Ocena:
Kupiłam sobie metafen zatoki jego zastosowanie pomoglo przy zapaleniu zatok, cena nie jest wysoka więc dla mnie to na plus
Odpowiedź
Dodano: 09 Październik 2015
Autor: Maleństwo
Ocena:
Odradzam, są dużo lepsze tabletki na ból zatok, te pomagają na krótko, a jak ból jest intensywny, to sobie nie radzą w ogóle.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: agutti
Ocena:
słabizna, nie pomógł mi na zatoki wcale a wcale
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: Andrzej
Ocena:
REWELACJA! Moje zatoki dzięki niemu nie doskwierają, a kto miał kiedyś chore, ten wie jaki to ból.
Odpowiedź
Dodano: 20 Marzec 2015
Autor: ZdeterMinowana
Ocena:
Od jakiegoś czasu mam problem z zatokami i kupuje różne leki, myślałam, że Metafen Zatoki pomoże, ale jak do tej pory jeszcze nie znalazłam skutecznego, no nic będę szukać dalej, albo w końcu pójdę do lekarza
Odpowiedź
Dodano: 17 Marzec 2015
Autor: Wiesława
Ocena:
Metafen Zatoki doskonale likwiduje ćmiący ból w moim przypadku. Łagodzi zdecydowanie skutki chorych zatok. Mogę swobodnie pracowac i nie martwić się,że ból popsuje mi plany.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Metafen Zatoki

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 33 249 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 25 230 produktów w 199 kategoriach