42 925 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 808 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Metafen

MetafenMetafen
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: POLPHARMA S.A.
Postać: tabletki
Cena: 10.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
front z politura
Metafen
Metafen

Opis i skład produktu Metafen

Metafen (Ibuprofenum + Paracetamolum), 200 mg + 325 mg, tabletki, 20 tabletek
Metafen zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i paracetamol, które działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie.

Skład
1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu oraz 325 mg paracetamolu.

Wskazania
Lek zalecany jest w leczeniu bólu o różnym podłożu: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle poyrazowe oraz nerowbóle.
Lek zalecany również w gorączce towarzyszącej przeziębieniu, zakażeniom wirusowym oraz innym chorobom.

Przeciwskazania
Nie zaleca się przyjmowania leku w przypadku:
- uczulenia (nadwrażliwości) na paracetamol, ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku
- uczulenia (nadwrażliwości) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych, charakteryzującej się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ
- ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
- choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również po zastosowaniu leków z grupy NLPZ
- ciężkiego nadciśnienia tętniczego
- ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej
- ciężkiej niewydolności serca
- ciąży oraz karmieniu piersią
- jednoczesnego przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej, czyli w skłonności do krwawień w obrębie np. skóry, błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego
- zatrzymania moczu
- jednoczensgo przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, również inhibitorów COX-2
- pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
- dzieci w wieku do 12 r.ż.
- choroby alkoholowej

Stosowanie
Lek należy stosować według wskazań na ulotce dołączonej do opakowania.
- osoby dorosłe: jednorazowo należy przyjać 1 lub 2 tabletki. Zależnie od potrzeb, dawkę można powtórzyć do 3 razy w ciągu doby. Maksymalna dzienna dawka nie może przekroczyć 6 tabletek.
- dzieci powyżej 12 r.ż. - jednorazowo należy przyjąć 1 tabletkę. Zależnie od potrzeb, dawkę można powtórzyć do 3 razy w ciągu doby. Maksymalna dzienna dawka nie może przekroczyć 3 tabletek.
- osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek - nie należy przyjmować leku u osób z zawansowaną niewydolnością nerek lub wątroby
Lek przyjmować po posiłku.

Działania niepożądane
Lek może wywołać działania niepożądane:
- działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 osób na 1 000): niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka i świąd, wymioty, biegunka.
- działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
- działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):     zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka (reakcje skórne objawiające się wysypką z zaczerwienieniem i pęcherzami, łuszczeniem się skóry; owrzodzenia w jamie ustnej, gardle, nosie, na narządach płciowych i spojówkach).
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do lekarza po wystąpieniu pierwszych objawów reakcji skórnych.
Wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat, u osób nadwrażliwych mogą wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia (zaburzenia rytmu serca), hipotensja (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, jak: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.
W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.
Przyjmowanie leków, zawierających w swoim składzie ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Metafen mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Metafen czy działa
Metafen opinia
Metafen opinie
Metafen ulotka
Metafen skład
Metafen dawkowanie
Metafen przeciwwskazania
Metafen cena
Metafen zamienniki
Metafen zamiennik
Metafen odpowiednik
Metafen tańszy zamiennik
lek przeciwbólowy lek przeciwgorączkowy lek przeciwzapalny tabletki z paracetamolem tabletki przeciwbólowe tabletki z ibuprofenem
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Metafen

Dodano: 18 Marzec 2016
Autor: Aldona
Ocena:
Stosuję metafen na ból głowy zwłaszcza migrenowy, ponieważ ma skuteczne działanie.
Odpowiedź
Dodano: 17 Marzec 2016
Autor: beebee
Ocena:
a ja odradzam metafen lek, bo żaden z niego środek przeciwbólowy, zawiódł mnie wielokrotnie
Odpowiedź
Dodano: 16 Grudzień 2015
Autor: Andzia
Ocena:
Polecam Metafen tabletki, zawsze, jak czuję, że coś mnie bierze są po prostu niezawodne!!!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Metafen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 925 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 808 produktów w 204 kategoriach