41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Mercaptopurinum

MercaptopurinumMercaptopurinum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 28.12 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 50 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Mercaptopurinum
Działanie: cytostatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Mercaptopurinum

Lek na receptę zalecany w leczeniu ostrej białaczki szpikowej oraz limfoblastycznej, przewlekłej białaczki szpikowej, nabłoniaka kosmówkowego. Stosowany w leczeniu immunosupresyjnym chorób autoimmunologicznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Mielosupresja- zahamowanie czynności krwiotwórczej szpiku (szczególnie leukopenia- obniżenie poziomu leukocytów we krwi, rzadziej małopłytkowość i niedokrwistość), mogąca jednak utrzymywać się dość długo po odstawieniu leku (nawet do 3 tyg.). Mogą pojawić się nudności, wymioty, anoreksja - szczególnie u dorosłych i gdy lek przyjmowany jest rano. Rzadko występuje zapalenie błon śluzowych przewodu pokarmowego i biegunki; jako wyraz zaburzeń czynności wątroby może pojawić się żółtaczka, szybko ustępująca po przerwaniu leczenia. Skórne objawy uczuleniowe. Toksyczne działanie na nerki przy dużych dawkach.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy chorujesz na schorzenia nerek i wątroby. Gdy przyjmujesz allopurinol, cytarabinę lub cysteinę, 5-bromodeoksyurydynę, przeciwzakrzepowe doustne antykoagulanty, metotreksat. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Mercaptopurinum zamienniki
Mercaptopurinum zamiennik
Mercaptopurinum odpowiednik
Mercaptopurinum tańszy zamiennik
Mercaptopurinum czy działa
Mercaptopurinum opinia
Mercaptopurinum opinie
Mercaptopurinum cena
Mercaptopurinum ulotka
Mercaptopurinum skład
Mercaptopurinum dawkowanie
Mercaptopurinum przeciwwskazania
lek na białaczkę nabłoniak kosmówkowy leczenie białaczki limfatycznej białaczka białaczka szpikowa ostra białaczka leczenie białaczki choroby autoimmunologiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Mercaptopurinum

Dodaj opinię o Mercaptopurinum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach