44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Meprelon

MeprelonMeprelon
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.22 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 8 mg, tabletki, 30 szt, 16 mg, tabletki, 30 szt., 250 mg, proszek do sporządzenia roztworu do wstrzyknięć, 1 fiolka +1 ampułka, 1000 mg,proszek do sporządzenia roztworu do wstrzyknięć, 1 fiolka + 1 ampułka, 4 mg, tabletki, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Methylprednisolonum
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Meprelon

Lek na receptę zalecany w schorzeniach wymagających przyjmowania doustnie glikokortykosteroidów. Zależnie od nasilenia objawów oraz ich rodzaju są to:

- zapalne oraz układowe choroby reumatyczne

- choroby autoimmunologiczne

- stany alergiczne

- wstrząs anafilaktyczny

- ciężka postać astmy

- okres po przeszczepie

- wrzodziejące zapalenie jelita grubego

- choroba Leśniowskiego i Crohna

- niewydolnosć kory nadnerczy po zakończonym wzroście

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Tabletkę można dzielić.

Możliwe skutki uboczne:

W zależności od czasu trwania i dawki mogą wystąpić następujące działania niepożądane: niedoczynność kory nadnerczy i wywołanie zespołu Cushinga (typowymi objawami są twarz księżycowata, otyłość tułowia i zaczerwienienie twarzy), zatrzymanie sodu z powstawaniem obrzęków, zwiększone wydalanie potasu, zwiększenie masy ciała, zmniejszenie tolerancji glukozy, cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów, zahamowanie wzrostu u dzieci, zaburzenia wydzielania hormonów płciowych (brak krwawienia miesiączkowego, zaburzenia wzwodu), rozstępy skórne, zanik skórny, teleangiektazje, zwiększona podatność naczyń włosowatych na uszkodzenie, wybroczyny, siniaki, nadmierne owłosienie, trądzik steroidowy, przedłużone gojenie się ran, zapalenie skóry wokół ust podobne do trądziku różowatego, zmiany pigmentacji skóry, reakcje nadwrażliwości, osłabienie mięśni i zanik mięśni, osteoporoza (występują w zależności od dawki, są możliwe nawet przy krótkotrwałym stosowaniu leku), martwice kości (np. głowy kości ramiennej i udowej),depresja, drażliwość, euforia, zwiększenie napędu i apetytu, psychozy, zaburzenia snu, rzekomy guz mózgu (szczególnie u dzieci), pojawienie się objawów dotychczas nie obserwowanej padaczki i zwiększenie skłonności do wystąpienia drgawek w przebiegu istniejącej padaczki, wrzody żołądka lub dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub dwunastnicy, zapalenie trzustki, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie ryzyka miażdżycy i zakrzepicy, zapalenie naczyń, zmiany obrazu krwi, zaćma, jaskra, nasilenie owrzodzenia rogówki, nasilenie zapalenia wywołanego przez wirusy, bakterie lub grzyby. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na metyloprednizolon lub którykolwiek ze składników preparatu, uogólnione zakażenia grzybicze, ostre zakażenia wirusowe (półpasiec, zakażenia wirusem opryszczki, ospa wietrzna, zapalenie rogówki wywołane przez wirusy Herpes), przewlekłe czynne zapalenie wątroby, zakażenia grzybicze i zarażenia pasożytnicze, ostre i przewlekłe zakażenia bakteryjne, schorzenie węzłów chłonnych po szczepieniu przeciw gruźlicy, cukrzycę. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki moczopędne i przeczyszczające, leki przeciwcukrzycowe, leki przeciwzakrzepowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, atropinę, estrogeny (np. doustne środki antykoncepcyjne), somatotropinę, leki zobojętniające, ryfampicynę, fenytoinę, barbiturany, prymidon, cyklosporynę, inhibitory konwertazy angiotensyny (leki obniżające ciśnienie krwi). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest od przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Meprelon zamienniki
Meprelon zamiennik
Meprelon odpowiednik
Meprelon tańszy zamiennik
Meprelon czy działa
Meprelon opinia
Meprelon opinie
Meprelon ulotka
Meprelon skład
Meprelon dawkowanie
Meprelon przeciwwskazania
Meprelon cena
stany alergiczne ciężka astma wstrząs anafilaktyczny Choroba Leśniowskiego - Crohna zapalenie jelita grubego choroby reumatyczne niewydolność kory nadnerczy choroby autoimmunologiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Meprelon

Dodano: 13 Lipiec 2019
Autor: anna
Ocena:
Rewelacyjny lek przy reumatycznym zapaleniu stawów - znaczna poprawa już po pierwszym tygodniu stosowania - praktycznie nie ma skutków ubocznych. Pilnować dawkowania - jak to przy sterydach.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Meprelon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach