44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Menopur

MenopurMenopur
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
Cena: 865.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 600 j.m. FSH + 600 j.m. LH, iniekcje, 1200 jm FSH+1200 jm LH, injekcja,1 fiolka (substancja sucha)+ 2 ampułko-strzykawki, rozpuszczalnik, iniekcje, 75 j.m. FSH + 75 j.m. LH, 5 fiolek substancja sucha + rozpuszczalnik
Działanie: pobudza pracę jajników
Ulotka:

Opis i skład produktu Menopur

Lek na receptę wskazany w leczeniu niepłodności u kobiet, u których wystąpiła niewydolność jajników oraz w leczeniu niepłodności u mężczyzn z niewydolnością  narządów płciowych.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. W trakcie leczenia zaleca się kontrolę jajników przy pomocy badania USG i określania stężenia estradiolu we krwi codziennie lub co drugi dzień przez cały czas trwania leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne pobudzenie jajników prowadzące do powstania torbieli jajników, które mogą pękać i powodować krwawienia do jamy brzusznej. Gromadzenie się płynów w jamie brzusznej i klatce piersiowej, skąpomocz, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, powikłania zakrzepowo-zatorowe. Podczas leczenia zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej. Mogą także wystąpić nudności, wymioty, reakcje nadwrażliwości, gorączka, a w miejscu podania zaczerwienienie, obrzęk, ból lub świąd. W pojedynczych przypadkach długotrwałe podawanie leku może prowadzić do wytworzenia się przeciwciał, co prowadzi do osłabienia lub braku efektu leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub uczulenie na laktozę. Gdy cierpisz na zaburzenia czynności tarczycy, zaburzenia czynności kory nadnerczy, stwierdzono u Ciebie zbyt wysoki poziom prolaktyny, guzy przysadki lub podwzgórza. Kobiety: Gdy chorujesz na guzy macicy, jajników i sutka. Mężczyźni: Gdy chorujesz na raka prostaty, guzy jąder.

Menopur skład
Menopur ulotka
Menopur dawkowanie
Menopur przeciwwskazania
Menopur zamienniki
Menopur zamiennik
Menopur odpowiednik
Menopur tańszy zamiennik
Menopur czy działa
Menopur opinie
Menopur opinia
Menopur cena
niepłodność u kobiet niepłodność u mężczyzn niewydolność jajników niewydolność narządów płciowych u mężczyzn zaburzenia płodności problemy z płodnością niepłodność leczenie niepłodności
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Menopur

Dodaj opinię o Menopur

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach