44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Meloxicam

MeloxicamMeloxicam
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: ADAMED
Postać: tabletki
Cena: 4.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Meloxicam

Meloxicam Adamed, 10 tabletek

Meloxicam Adamed jest niesteroidowym lekiem o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Skutecznie łagodzi dolegliwości związane ze schorzeniami reumatoidalnymi i zwyrodnieniowymi.

Skład Meloxicam Adamed:

Substancja czynna: meloksykam – 7,5mg. Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K25, krospowidon i magnezu stearynian

Działanie:

Meloxicam Adamed jest niesteroidowym lekiem, w którym substancją czynną jest meloksykam o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Hamuje cyklooksygenazę COX-2, zapobiegając reakcji zapalnej w organizmie.

Wskazania:

Meloxicam Adamed jest wskazany do leczenia bólów kostno-stawowych i mięśniowych towarzyszących chorobom reumatoidalnym oraz zwyrodnieniowym. Lek krótkotrwale łagodzi zaostrzenie choroby.

Dawkowanie:

Lek należy stosować z zaleceniami lekarza.
Zaleca się stosowanie u osób dorosłych 1 tabletkę dziennie, popijając wodą podczas posiłku.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Środki ostrożności:

Lek zawiera laktozę jednowodną, dlatego w przypadku nietolerancji niektórych cukrów przyjmowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem. Lek może wpływać na widzenie i senność, dlatego w czasie jego stosowania nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Przechowywanie:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); kobiet w III trymestrze ciąży i karmiących piersią; u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia; u pacjentów, u których stwierdzono świszczący oddech, polipy nosa (niedrożność nosa spowodowana opuchlizną błony śluzowej nosa) z wyciekiem z nosa, opuchliznę (obrzęk naczynioruchowy) skóry lub błon śluzowych, pokrzywkę (piekąca wysypka) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; u pacjentów, u których występowała lub występuje nawracająca choroba wrzodowa przewodu pokarmowego lub nawracające krwawienia z przewodu pokarmowego (wrzód lub krwawienia z żołądka lub jelit); u pacjentów z krwawieniami z przewodu pokarmowego (krwawienia z żołądka lub jelit) spowodowanymi przyjmowaniem leków z grupy NLPZ; u pacjentów z krwawieniami o różnej etiologii oraz z krwawieniami z naczyń mózgowych; u pacjentów z ciężką chorobą wątroby; u pacjentów z ciężką chorobą nerek niepoddawanych dializie; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca.

Działania niepożądane:

Lek Meloxicam Adamed może wywołać działania niepożądane. Bardzo często: niestrawność, nudności lub wymioty, ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, biegunka. Często: uczucie pustki w głowie, ból głowy. Niezbyt często: niedokrwistość, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z owrzodzeniem lub bez owrzodzenia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, świąd, wysypka, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, senność, ospałość, podwyższenie ciśnienia krwi, uderzenia gorąca, zatrzymanie sodu i wody, które może spowodować świąd, wysypkę i obrzęki (np. nóg z powodu nagromadzenia płynu (obrzęk)); zwiększone stężenie potasu we krwi, wpływ na parametry czynnościowe nerek, reakcje alergiczne, wpływ na parametry czynnościowe wątroby. Rzadko: zapalenie przełyku powodujące utrudnione i bolesne przełykanie, owrzodzenie żołądka lub jelit, zapalenie lub zaostrzenie zapalenia jelita grubego, zaostrzenie choroby Crohna, zmiany nastroju, bezsenność (niezdolność do zaśnięcia), koszmary senne, splątanie, zaburzenia widzenia, na przykład niewyraźne widzenie, zapalenie spojówek, napady astmy (zaobserwowane u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne), wpływ na wartości parametrów krwi (np. zmniejszona liczba krwinek białych lub płytek krwi), brzęczenie w uszach (szumy uszne), kołatanie serca, niewydolność serca, donoszono o występowaniu potencjalnie zagrażających życiu wysypek skórnych (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), pokrzywka (piekąca wysypka). Bardzo rzadko: zapalenie skóry połączone ze złuszczaniem się naskórka (pęcherzowe zapalenie skóry); zróżnicowane zaczerwienienia i (lub) wysypki skórne często na ramionach i nogach (rumień wielopostaciowy), perforacja wrzodów żołądka lub jelit, zapalenie wątroby, ostra niewydolność nerek u pacjentów z czynnikami ryzyka.

Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Meloxicam

Dodaj opinię o Meloxicam

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach