41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty

Mefacit

MefacitMefacit
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki czopki doodbytnicze
Cena: 14.80 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 250 mg, tabletki, 30 szt.,
Działanie: przeciwgorączkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Mefacit

Lek na receptę stosowany w leczeniu szeregu chorób reumatycznych, w występowaniu nerwobólów, bólów mięśniowych, bólów zębów, głowy, bólów wywołanych zapaleniem korzonków nerwowych oraz bolesnych miesiączek. Lek należy stosować w terapii doraźnej i krótkotrwałej.

Dawkowanie:

Tabletki przyjmować doustnie, w czasie posiłków. Czopki doodbytniczo. Nie przekraczać zalecanych dawek. Nie zaleca się stosowania długotrwale, dłużej niż tydzień. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 14 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Tabletki. Stosunkowo często powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: bóle w nadbrzuszu i brzucha, zaburzenia trawienia, biegunki (czasami o ciężkim przebiegu), zaparcia. Może powodować uszkodzenia błony śluzowj żołądka z tendencją do krwawień, zapalne zmiany w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, zaburzenia czynności nerek, wątroby, wysypki uczuleniowe. Przy dłuższym stosowaniu lub wysokich dawkach może powodować niedokrwistość hemolityczną. Działania niepożądane kwasu mefenamowego mogą upośledzać zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Czopki. Niekiedy mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, objawy dyspeptyczne. Bardzo rzadko spotykane powikłania to: uszkodzenie nerek, krwawienie z nierozpoznanego uprzednio wrzodu żołądka, zmiany hematologiczne, zmiany skórne o charakterze pęcherzowo-rumieniowym.

Poinformuj lekarza:

Gdy  miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), gdy masz chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, astmę, chore serce, schorzenia wątroby, żylaki odbytu lub zapaIenie śluzówki odbytnicy. Gdy przyjmujesz:doustne leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, kortykosteroidy, metotreksat. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Mefacit czy działa
Mefacit opinie
Mefacit opinia
Mefacit cena
Mefacit skład
Mefacit ulotka
Mefacit dawkowanie
Mefacit przeciwwskazania
Mefacit zamienniki
Mefacit zamiennik
Mefacit odpowiednik
Mefacit tańszy zamiennik
reumatyzm bóle mięśniowe nerwobóle lek przeciwbólowy leczenie reumatyzmu bolesne miesiączki na nerwobóle bóle zębów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mefacit

Dodaj opinię o Mefacit

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach