44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Mecortolon N

Mecortolon NMecortolon N
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 16.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5%, krem, 10 g
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Mecortolon N

Lek na receptę wskazany w leczeniu ropnych powikłań o charakterze uczuleniowym lub pozostałych, które przebiegają ze świądem skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Czas trwania leczenia określa lekarz. Smarować zmienione chorobowo powierzchnie skóry cienką warstwą kremu, ewentualnie zastosować opatrunek zamknięty. Nie stosować na otwarte rany i duże powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej.   Uwaga!Na skórę twarzy nie stosować dłużej niż 7 dni. W ciągu tygodnia można zużyć nie więcej niż 1 tubę kremu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Wyprysk kontaktowy, reakcje uczuleniowe (zwłaszcza u pacjentów z istniejącymi wcześniej zmianami uczuleniowymi), zaostrzenie zmian (np. w trądziku zwykłym lub różowatym), rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych, trądzik posteroidowy, pieczenie, świąd, podrażnienie i przebarwienie skóry. Przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie skóry może się wchłaniać i wywoływać objawy, jak po doustnym lub pozajelitowym podaniu (m.in. toksyczne działanie na narząd słuchu).   Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz w nadwrażliwości na prednizolonu piwalan, inne kortykosteroidy, neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, wirusowe, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry, trądzik pospolity, różowaty, nowotwory skóry, w zapaleniu lub owrzodzeniu żylakowatym.   Gdy przyjmujesz antybiotyki aminoglikozydowe, kwas etakrynowy, wankomycynę lub kolistynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Mecortolon N opinie
Mecortolon N opinia
Mecortolon N cena
Mecortolon N ulotka
Mecortolon N skład
Mecortolon N dawkowanie
Mecortolon N przeciwwskazania
Mecortolon N zamienniki
Mecortolon N zamiennik
Mecortolon N odpowiednik
Mecortolon N tańszy zamiennik
Mecortolon N czy działa
lek na swędzącą skórę powikłania uczuleniowe ropne powikłania uczuleniowe świąd skóry swędząca skóra leczenie zmian skórnych uczulenie lek na uczulenie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mecortolon N

Dodaj opinię o Mecortolon N

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach