41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Mecortolon

MecortolonMecortolon
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 16.48 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: N, 0,5%, krem, 10 g, 5 mg/g, krem, 10 g
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Mecortolon

Lek na receptę stosowany w leczeniu ostrych stanów zapalnych o podłożu uczuleniowym, oraz w leczeniu pokrzywki, liszaja pokrzywkowego, wyprysku oraz świerzbiączki.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz. Smarować zmienione chorobowo powierzchnie skóry cienką warstwą kremu. Nie należy stosować leku pod opatrunkiem okluzyjnym.   Uwaga! Na skórę twarzy nie stosować dłużej niż 7 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Stosowany na dużych powierzchniach, długotrwale oraz pod opatrunkami okluzyjnymi może ulec absorpcji ze skóry i wykazywać układowe, hormonalne działania niepożądane. Zbyt długie stosowanie miejscowe może powodować zanikowe zapalenie skóry. Rzadko powoduje zaostrzenie istniejących zmian. Stosowany na twarz dość szybko może wywołać okołoustne zapalenie skóry i zanikowe zapalenie skóry. Może spowodować trądzik steroidowy, plamice, objawy podrażnienia skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na prednizolonu piwalan, inne kortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, bakteryjne, wirusowe lub grzybicze zakażenia skóry, przedrakowe lub nowotworowe stany skóry, trądzik zwykły lub różowaty.   Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu immunologicznego.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Mecortolon opinie
Mecortolon opinia
Mecortolon cena
Mecortolon skład
Mecortolon ulotka
Mecortolon dawkowanie
Mecortolon przeciwwskazania
Mecortolon zamienniki
Mecortolon zamiennik
Mecortolon odpowiednik
Mecortolon tańszy zamiennik
Mecortolon czy działa
alergia wyprysk zmiany skórne alergiczne zmiany skórne uczulenie alergia skórna świerzbiączka krem na zmiany skórne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Mecortolon

Dodaj opinię o Mecortolon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach