45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Maxalt RPD

Maxalt RPDMaxalt RPD
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: liofilizat doustny
Cena: 44.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, liofilizat doustny, 2 szt
Działanie: przeciwmigrenowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Maxalt RPD

Lek na receptę wskazany dla osób dorosłych w leczeniu napadów migrenowego bólu głowy.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Liofilizat rozpakować bezpośrednio przed przyjęciem, położyć na języku, gdzie ulegnie rozpuszczeniu i może być połknięty ze śliną, bez popijania (zmniejsza to ryzyko wystąpienia nudności i wymiotów). Jeśli lek działał skutecznie, a ból powrócił - dawkę można powtórzyć, nie wcześniej niż po 2 h. Nie przyjmować więcej niż 2 dawki w ciągu 24 h. Jeśli w ciągu 24 h pojawił się nowy napad bólu migrenowego, a lek był skuteczny podczas pierwszego napadu - można przyjąć kolejną dawkę leku, tak aby nie przekroczyć 2 dawek/dobę. Nie przyjmować drugiej dawki leku w tym samym napadzie bólu, jeśli pierwsza była nieskuteczna. Brak skuteczności leku w jednym napadzie nie wyklucza jego użycia i skuteczności w następnym.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, uczucie osłabienia i zmęczenia, bóle brzucha i bóle w klatce piersiowej, kołatanie i przyspieszenie czynności serca, nudności, wymioty, suchość w ustach, biegunka, wzmożone pragnienie, bóle karku, sztywność, ociężałość, osłabienie mięśni, uczucie ucisku grup mięśni; bóle głowy, parestezje (zaburzenia czucia), obniżenie sprawności umysłowej, bezsenność, zmniejszenie czucia bólu, drżenia, niezborność ruchów, nerwowość, zaburzenia orientacji, uczucie przeszkody w gardle, duszność, napadowe zaczerwienienie i swędzenie skóry, poty, pokrzywkę, zaburzenia widzenia, napady gorąca. Sporadycznie: omdlenia, podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy po przyjęciu leku wystąpił ból lub ucisk w klatce piersiowej lub szyi (nie należy przyjmować kolejnych dawek rizatriptanu przed zakończeniem diagnostyki wykluczającej chorobę niedokrwienną serca). Gdy chorujesz na fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam). Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (leku nie stosować łącznie oraz przed upływem 2 tygodni od zakończenia leczenia inhibitorami MAO),  propranolol,  leki wpływające na aktywność enzymów wątrobowych (np. cymetydyna, ryfampicyna). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Maxalt RPD opinia
Maxalt RPD opinie
Maxalt RPD ulotka
Maxalt RPD skład
Maxalt RPD dawkowanie
Maxalt RPD przeciwwskazania
Maxalt RPD cena
Maxalt RPD zamienniki
Maxalt RPD zamiennik
Maxalt RPD odpowiednik
Maxalt RPD tańszy zamiennik
Maxalt RPD czy działa
ból głowy migrena lek na migrenę leczenie migreny silny ból głowy bóle migrenowe migrena u dorosłych lek na bóle migrenowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty na oczyszczanie organizmu - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Maxalt RPD

Dodano: 24 Listopad 2019
Autor: migrenowiec
Ocena:
potwierdzam całkowicie poprzednią opinię, wyjątkowo skuteczny lek tylko dlaczego zniknął ze wszystkich polskich aptek??????????
Odpowiedź
Dodano: 27 Wrzesień 2015
Autor: ania
Ocena:
Swietnie działa w każdej fazie migreny.Próbowałam wiele leków przez 15 lat i bywało różnie .Maxalt stosuje od 5 lat i nie było migeny która nie została przerwana przez ten lek.Gorąco polecam wszystkim cierpiącym migreny Maxalt
Odpowiedź

Dodaj opinię o Maxalt RPD

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach