44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Lutenyl

LutenylLutenyl
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 37.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki (import równoległy), 10 szt., tabletki, 5 mg, 10 szt
Działanie: uzupełnia niedobory progesteronu
Ulotka:

Opis i skład produktu Lutenyl

Lek na receptę wskazany dla kobiet przed menopauzą w zaburzeniach miesiączkowania, które związane są z obniżoną produkcją lub brakiem produkcji progesteronu. Wskazany w leczeniu objawów poprzedzajacych lub związanych z menstruacją: bolesne miesiączkowanie samoistne, zespół przedmiesiączkowy, okresowe bóle sutków. Dla kobiet po menopauzie w zastępczej terapii hormononalnej stosowany w poąłczeniu z estrogenami.

Dawkowanie:

Doustnie, o stałej porze. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć nowotwór sutka i macicy. W czasie przyjmowania leku należy regularnie przeprowadzać kontrolę ginekologiczną.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia miesiączkowania, brak miesiączki, krwawienia międzymiesiączkowe, nasilenie niewydolności żył kończyn dolnych. Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości, gorączka, zaburzenia widzenia (podwójne widzenie, uszkodzenie naczyń siatkówki), zatorowy zakrzep żylny, zwiększenie masy ciała, bezsenność, nadmierne owłosienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz zaburzenia zakrzepowo-zatorowe (niezwykle ważna jest także obecność tego typu zaburzeń w przeszłości, a także u najbliższych członków rodziny), niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, chore serce, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, porfirię, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki przeciwdrgawkowe (karbamazepina, fenobarbital, fenytoina), barbiturany, leki przeciwgrzybicze. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Lutenyl zamienniki
Lutenyl zamiennik
Lutenyl odpowiednik
Lutenyl tańszy zamiennik
Lutenyl czy działa
Lutenyl opinia
Lutenyl opinie
Lutenyl cena
Lutenyl skład
Lutenyl ulotka
Lutenyl dawkowanie
Lutenyl przeciwwskazania
zespół przedmiesiączkowy lek na bolesną miesiączkę menopauza bóle miesiączkowe zaburzenia miesiączkowania lek dla kobiet po menopauzie lek na bóle miesiączkowe bolesny okres
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lutenyl

Dodaj opinię o Lutenyl

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach