41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lucrin Depot

Lucrin DepotLucrin Depot
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: mikrosfery do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań
Cena: 331.08 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje o przedłużonym działaniu, 11,25 mg, 1 zestaw, iniekcje o przedłużonym działaniu, 3,75 mg, 1 zestaw
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Leuprorelini acetas
Działanie: zmniejsza stężenie hormonów płciowych
Ulotka:

Opis i skład produktu Lucrin Depot

Lek na receptę. Lucrin Depot 3,75 mg stosowany w:

- leczeniu objawowym zaawansowanego, hormonozależnego raka gruczołu krokowego

- leczeniu objawowym zdiagnozowanej endometriozy przez okres pół roku

- przygotowaniu farmakologicznym do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego mięśniaków macicy

- przedwczesnym pokwitaniu pochodzenia przysadkowo-podwzgórzowego

Lucrin Depot 11,25 mg stosowany w:

- leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego

- leczeniu endometriozy przez okres pół roku

- leczeniu mięśniaków macicy przez okres maksymalnie 6 miesięcy

- leczeniu raka piersi estrogenozależnego występującego u kobiet przed menopauzą oraz w okresie okołomenopauzalnym

Lek ma działanie obniżające stężenie testosteronu do poziomu jaki występuje przy braku czynności gruczołów płciowych. U kobiet powoduje obnizenie estrogenów do wartości występujących  zazwyczaj po usunięciu jajnika lub po menopauzie. Przez cały okres leczenia zachowany jest niski poziom testosteronu oraz estrogenów, co prowadzi do zahamowania wzrostu guzów hormonowrażliwych oraz obniżenia nasilania się objawów choroby. Octan leuproreliny zawarty w leku stosowanym u dzieci z przedwczesnym pokwitaniem pochodzenia podwzgórzowo-przysadkowego powoduje powrót narządów płciowych do stanu przed pokwitaniem, zatrzymanie miesiączkowania, znaczny przyrost długości ciała ze wzgędu na brak przedwczesnego zarośnięcia nasad wzrostowych kości długich.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub podskórnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, zaburzenia snu, depresja, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle pleców i kończyn, reakcje miejscowe w miejscu wstrzyknięcia. Typowe objawy okresu przekwitania obserwowane zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (napadowe zaczerwienienie twarzy i uczucie gorąca, zmniejszenie libido i potencji, zmniejszenie jąder, bolesność piersi, zmiany zanikowe w obrębie błony śluzowej przedsionka pochwy itp.). Zaburzenia miesiączkowania. U mężczyzn w początkowym okresie leczenia dochodzi z reguły do krótkotrwałego zwiększenia stężenia testosteronu we krwi, co może prowadzić do zatrzymania moczu, nasilenia bólów kości lub nawet kompresji rdzenia kręgowego. Wielomiesięczne stosowanie może prowadzić do istotnego zmniejszenia masy kostnej. Podczas terapii może zwiększyć się aktywność aminotransferaz, stężenie azotu mocznikowego, wapnia, kreatyniny oraz zmniejszyć się stężenie potasu we krwi. W pojedynczych przypadkach po podaniu leku w postaci zawiesiny o przedłużonym działaniu obserwowano reakcję anafilaktyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na octan leuproreliny (lub którąkolwiek z substancji pomocniczych), występują u ciebie krwawienia z dróg rodnych (kobieta) o niewyjaśnionej przyczynie, zaburzenia ze strony układu moczowego.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany u kobiet, które są w ciąży lub mogą zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Lucrin Depot opinie
Lucrin Depot opinia
Lucrin Depot cena
Lucrin Depot skład
Lucrin Depot ulotka
Lucrin Depot dawkowanie
Lucrin Depot przeciwwskazania
Lucrin Depot zamienniki
Lucrin Depot zamiennik
Lucrin Depot odpowiednik
Lucrin Depot tańszy zamiennik
Lucrin Depot czy działa
nowotwór rak gruczołu krokowego choroby nowotworowe leczenie raka gruczołu krokowego hormonazależny rak gruczołu krokowego mięśniaki macicy leczenie mięśniaków macicy leczenie nowotworu gruczołu krokowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lucrin Depot

Dodaj opinię o Lucrin Depot

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach