41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lucentis

LucentisLucentis
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Działanie: zmniejsza nieprawidłowy wzrost naczyń krwionośnych
Ulotka:

Opis i skład produktu Lucentis

Lek na receptę. Lucentis ma w składzie substancję aktywną - ranibizumab, która jest niewielkim elementem białka o nazwie przeciwciało monoklonalne. Jego działanie skoncentrowane jest na rozpoznawaniu odpowiednich struktur. Lek Lucentis identyfikuje oraz wiąże białko, tzw. śródbłonkowy czynnik wzrostu naczyń typu A (VEGF-A), które znajduje się w oku. Zbyt duża ilości VEGF-A przyczynia się do rozrastania naczyń krwionośnych oraz do powstania obrzeku w oku, skutkując tym samym zaburzeniami widzenia. Dzięki właściwościom wiążacym z VEGF-A, Lucentis blokuje oraz zapobiega rozrastaniu się naczyń krwionośnych w oku oraz powstawanie zaburzeń widzenia.
Zalecany dla osób dorosłych w leczeniu kilku chorób, które powodują zaburzenia widzenia. Wynikają one z uszkodzenia światłoczułej warstwy znajdującej się w tylnej części oka (siatkówki) wywołanego przez:
- rozrost nieszczelnych, nieprawidłowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja podsiatkówkowa; CNV, ang. choroidal neovascularisation)
Jest on związany z taką chorobą jak:
- zwyrodnienie plamki mającej związek z wiekiem - AMD; ang. age-related macular degeneration
- patologiczna krótkowzroczność - PM; ang. pathologic myopia
- obrzęk plamki - obrzęk centralnej części siatkówki wywołany przez cukrzycę. Wówczas jest to cukrzycowy obrzęk plamki - DME, ang. diabetic macular oedema. Może być on rownież spowodowany niedrożnością żył siatkówki, tzw. niezdrożnością naczyń żylnych siatkówki, RVO, ang. retinal wein occlusion

Dawkowanie:

Lucentis jest roztworem do wstrzykiwań do oka. Produkt Lucentis musi być podawany przez wykwalifikowanego lekarza okulistę, posiadającego doświadczenie w wykonywaniu wstrzykiwań do ciała szklistego. Przed wstrzyknięciem lekarz przeprowadza uważny wywiad medyczny z pacjentem, aby stwierdzić czy nie występowały u niego reakcje nadwrażliwości. Zabieg podania produktu Lucentis może wywołać przejściowe zaburzenia widzenia, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn. Pacjenci, u których wystąpią te objawy nie mogą prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu ustąpienia tych czasowych zaburzeń widzenia.  

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste działania niepożądane (może dotyczyć więcej niż 1 pacjenta na 10) dotyczące oka: zapalenie oka, krwawienie w tylnej części oka (krwawienie w obrębie siatkówki), zaburzenia widzenia, ból oka, niewielkie cząsteczki lub plamki w polu widzenia (męty w ciele szklistym), przekrwienie oka, podrażnienie oka, uczucie ciała obcego w oku, nasilone łzawienie, zapalenie lub zakażenie brzegów powieki, suchość oka, zaczerwienienie lub swędzenie oka oraz zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Działania niepożądane niedotyczące oka: ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa, katar, ból głowy i ból stawów. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się w ulotce przylekowej dla pacjenta.

Poinformuj lekarza:

Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpią takie objawy jak ból oka lub uczucie większego dyskomfortu w oku, nasilone zaczerwienienie oka, nieostre widzenie lub pogorszenie widzenia, większa liczba drobnych plamek w polu widzenia lub zwiększona wrażliwość na światło. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lucentis przeciwwskazania
Lucentis zamienniki
Lucentis zamiennik
Lucentis odpowiednik
Lucentis tańszy zamiennik
Lucentis czy działa
Lucentis opinie
Lucentis opinia
Lucentis cena
Lucentis skład
Lucentis ulotka
Lucentis dawkowanie
choroby zaburzenia widzenia zaburzenia widzenia u dorosłych leczenie zaburzeń widzenia uszkodzenie siatkówki zwyrodnienie plamki krótkowzrozność patologiczna któtkowzroczność obrzęk plamki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lucentis

Dodaj opinię o Lucentis

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach