40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Loper

LoperLoper
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: SUN FARM
Postać: tabletki
Cena: 6.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii biegunka

Opis i skład produktu Loper

Loper, 10 tabletek

Loper to preparat do stosowania w leczeniu biegunki.

Skład Loper:

Substancja czynna: loperamid.

Właściwości:

Loper to lek bazujący na właściwościach loperamidu, substancji będącej syntetycznym opioidem, która hamuje perystaltykę i wydłuża czas pasażu treści jelitowej. Loper redukuje charakterystyczny podczas biegunki deficyt wody i elektrolitów, zmniejszając potrzebę wypróżnienia. Hamuje ilość wypróżnień oraz poprawia konsystencję stolca. 

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w objawowym leczeniu ostrej oraz przewlekłej biegunki u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 lat, u chorych z wytworzoną przetoką jelita krętego w celu zmniejszenia liczby i objętości stolców oraz poprawy ich konsystencji.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku w razie uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować w stanach, w których należy unikać spowolnienia perystaltyki jelit z powodu ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Jeżeli wystąpi zaparcie, wzdęcie brzucha lub niedrożność jelit należy niezwłocznie zaprzestać stosowania preparatu. Nie należy stosować jako leczenia zasadniczego w stanach takich jak: ostra czerwonka przebiegająca z obecnością krwi w kale i wysoką gorączką, ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelit, bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, rzekomobłoniaste zapalenie jelit związane ze stosowaniem antybiotyków.

Dzaiałania niepożądane:

Często lub niezbyt często: bóle i zawroty głowy, bezsenność, bóle brzucha, ból w nadbrzuszu, wymioty, wzdęcia, nudności, zaparcia, niestrawność i uczucie suchości w jamie ustnej. Niezbyt często wysypka.

Rzadko: utrata świadomości, otępienie, obnizony poziom świadomości, zaburzenia koordynacji, zwężenie źrenicy, niedrożność jelit (w tym porażenna), rozszerzenie okrężnicy, toksyczne rozszerzenie okrężnicy, zmęczenie, zatrzymanie moczu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, w tym stanowiący bezpośrednie zagrożenie życia wstrząs anafilaktyczny oraz ciężkie reakcje skórne: wysypka pęcherzowa, zespół Stevensa i Johnsona, rumień wielopostaciowy oraz martwica toksyczna rozpływna.

Dawkowanie:

W przypadku ostrej biegunki: początkowo stosować u dorosłych 2 tabletki, u dzieci 1 tabletkę, a następnie po 1 tabletce po każdym kolejnym luźnym stolcu. W przewlekłej biegunce: początkowo u dorosłych 2 tabletki na dobę, u dzieci 1 tabletkę na dobę, następnie stosować dawkę podtrzymującę, która wynosi 1–6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa w ostrej i przewlekłej biegunce wynosi 8 tabletek dziennie u dorosłych i 3 tabletki na każde 20 kg. masy ciała na dobę u dzieci.

Loper opinie
Loper ulotka
Loper skład
Loper dawkowanie
Loper przeciwwskazania
Loper cena
Loper zamienniki
Loper zamiennik
Loper odpowiednik
Loper tańszy zamiennik
Loper czy działa
lek na biegunkę przeciw biegunce luźne stolce rozwolnienie ostra biegunka przewlekła biegunka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Loper

Dodaj opinię o Loper

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach