41 316 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Locoid Crelo

Locoid CreloLocoid Crelo
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem roztwór do stosowania na skórę
Cena: 11.84 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1%, emulsja na skórę, 30 g
Działanie: przeciwobrzękowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Locoid Crelo

Lek na receptę wskazany w leczeniu stanów zapalnych skóry oraz błon śluzowych o podłożu alergicznym.

Krem - zmiany suche, sucho-sączące oraz sączące.

Lipokrem - zmiany suche oraz sucho-sączące.

Roztwór - zmiany owłosionej skóry głowy.

Emulsja - zmiany sączące  odkrytej powierzchni skóry oraz skóry owłosionej.

Dla wybranych stanów chorobowych zaleca się leczenie naprzemienne kremem oraz lipokremem.

Dawkowanie:

Niewielką ilość kremu, lipokremu, roztworu lub emulsji nanosi się na zmienioną chorobowo skórę. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania kuracji ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe oraz na powieki. Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Unikać stosowania preparatu na skórę twarzy, skórę owłosioną i na skórę w okolicach narządów płciowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.    

Możliwe skutki uboczne:

Zaniki skórne (często nieodwracalne) przebiegające ze ścieńczeniem skóry, rozszerzeniem naczynek, plamicą lub rozstępami skórnymi. Zmiany przypominające trądzik różowaty lub zapalenie skóry wokół ust. Ponadto obserwowano "efekt z odbicia" mogący prowadzić do uzależnienia od miejscowego stosowania steroidów, a także opóźnienie procesu gojenia, odbarwienia skóry, nadmierne owłosienie. Zwiększenie ciśnienia śródgałkowego (ryzyko wystąpienia zaćmy). Sporadycznie alergiczny wyprysk kontaktowy.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zmiany skórne spowodowane zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi lub pasożytniczymi, owrzodzenia skóry, rany, trądzik pospolity, trądzik różowaty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Preparat można stosować w czasie karmienia piersią na małą powierzchnię skóry przez krótki czas. W przypadku długotrwałego leczenia lub nanoszenia preparatu na dużą powierzchnię skóry, należy zaprzestać karmienia piersią.

Locoid Crelo opinie
Locoid Crelo cena
Locoid Crelo ulotka
Locoid Crelo skład
Locoid Crelo zamienniki
Locoid Crelo zamiennik
Locoid Crelo odpowiednik
Locoid Crelo tańszy zamiennik
Locoid Crelo czy działa
Locoid Crelo opinia
emulsja na skórę pielęgnacja skóry alergicznej pielęgnacja skóry sucha skóra stany zapalne skóry stany zapalne zmiany skórne alergiczne zmiany skórne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Locoid Crelo

Dodaj opinię o Locoid Crelo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 316 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach