41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Lincocin

LincocinLincocin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań i infuzji kapsułki
Cena: 16.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 600 mg / 2 ml, 1 fiolka, kapsułki, 500 mg, 12 szt
Działanie: bakteriostatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Lincocin

Lek na receptę stosowany w leczeniu cieżkich zakażeń, przede wszystkim zakażeń gronkowcowych oraz paciorkowcowych:

- zakażenia kości i stawów

- zakażenia skóry i tkanek miękkich

- zakażenia dróg oddechowych

Dawkowanie:

Kapusłki - doustnie, przed posiłkiem lub po jego spożyciu. Roztwór do wstrzykiwań - domięśniowo lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka (niekiedy dopiero po zakończeniu leczenia), która może utrzymywać się nawet miesiącami, rzekomobłoniaste zapalenie jelit o ciężkim przebiegu (lek należy odstawić), nadkażenie drożdżakami, zapalenie języka i jamy ustnej, nudności, wymioty, przejściowe zaburzenia hematologiczne, zwiększenie aktywności aminotransferaz w krwi, bolesność po domięśniowym podaniu. Duże dawki w zbyt szybkim wlewie dożylnym mogą wywołać wymioty, zaburzenia rytmu serca, zatrzymanie czynności serca oraz zakrzepowe zapalenie żyły.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki linkozamidowe, miastenię (nużliwość mięśniową), astmę oskrzelową, schorzenia nerek lub wątroby, biegunkę, choroby przewodu pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, astmę oskrzelową, miastenię, choroby przewodu pokarmowego (zwłaszcza zapalenie okrężnicy). Gdy jesteś leczony środkami zwiotczającymi mięśnie, przyjmujesz inne antybiotyki. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Lincocin opinia
Lincocin opinie
Lincocin skład
Lincocin cena
Lincocin ulotka
Lincocin dawkowanie
Lincocin przeciwwskazania
Lincocin zamienniki
Lincocin zamiennik
Lincocin odpowiednik
Lincocin tańszy zamiennik
Lincocin czy działa
leczenie zakażenia zakażenie kości i stawów gronkowiec zakażenie kości lek na zakażenia zakażenia zakażenie dróg oddechowych zakażenie skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lincocin

Dodaj opinię o Lincocin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach