45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Lerivon

LerivonLerivon
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 11.85 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 30 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 60 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Mianserini hydrochloridum
Działanie: uspokajające
Ulotka:

Opis i skład produktu Lerivon

 

Lek wydawany jest na receptę, wskazany w leczeniu zespołów depresyjnych, szczegónie gdy wyraźnie obniża się ruchliwość. Preparat ma także swoje zastosowanie w depresji lękowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! W takcie leczenia nie należy pić alkoholu.   Uwaga! Działanie leku rozpoczyna się po około 7 dniach stosowania. Widoczną poprawę uzyskuje się po około 2-4 tygodniach kuracji.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nadmierne uspokojenie i senność na początku leczenia. Wystąpić mogą także: skazy krwotoczne, drgawki, hipomania, spadki ciśnienia, zaburzenia czynności wątroby, bóle stawowe, obrzęki, zawroty głowy, ginekomastia, patologiczna laktacja, zwiększenie masy ciała, zespół niespokojnych nóg, wysypka, drżenia mięśniowe, wzmożone pocenie się, w pojedynczych przypadkach zwolnienie rytmu serca. Może także dojść do zmian obrazu krwi.   Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość mianserynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, stany pobudzenia maniakalnego, padaczkę, cukrzycę, jaskrę, choroby wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, uspakajające, barbiturany, leki na nadciśnienie, przeciwarytmiczne, przeciwzakrzepowe. Mianseryny nie należy podawać równocześnie lub w ciągu 2 tygodni po odstawieniu inhibitorów MAO. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Lerivon zamienniki
Lerivon zamiennik
Lerivon odpowiednik
Lerivon tańszy zamiennik
Lerivon czy działa
Lerivon opinia
Lerivon opinie
Lerivon ulotka
Lerivon skład
Lerivon dawkowanie
Lerivon przeciwwskazania
Lerivon cena
zaburzenia lękowe depresja zespoł depresyjny lek na depresję napady lęku nerwica depresyjna depresja lękowa napad lęku panicznego
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kleje do rzęs - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Lerivon

Dodano: 09 Sierpień 2018
Autor: mar
Ocena:
Ja mam po tym leku napady duszności w fazie zasypiania czy to normalne?
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2018
Autor: antonina
Ocena:
zazywam lek od 5 dni ale już w 3-cim dniu zaczely mi pochnac nogi.fakt ten jest odnotowany w działaniach niepożądanych.
Odpowiedź
Dodano: 03 Maj 2016
Autor: Ona25
Ocena:
Witam nie wypowiadam się o Levironie bo dopiero będę brać . Chcę przytyc i nie wiem czy pomoże ten lek na nabraniu paru kg? Brał ktoś? Wypisal lekarz na recepte
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2016
Autor: Sebastian
Ocena:
najlepszy lek na świecie, śpię i cieszę się z życia
Odpowiedź
Dodano: 03 Maj 2016
Autor: Ona25
Hej jak długo bierzesz ten lek o jaką dawkę? Przytyles coś? L
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lerivon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach