43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Laticort 0.1%

Laticort 0.1%Laticort 0.1%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: maść krem
Cena: 15.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krem, 1 mg / g, 15 g, płyn na skórę, 1 mg / ml, 20 ml, maść, 1 mg / g, 15 g
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Laticort 0.1%

 

Lek na receptę stosowany miejscowo przy powstałych ostrych stanach zapalnych spowodowanych uczuleniem, łuszczycą owłosionej skóry, łuszczycą zadawnioną, liszajem, w wyprzeniach, w odczynach na światło słoneczne, w świądzie moszny, warg sromowych lub odbytu oraz w innych chorobach, których objawem jest swędząca skóa, w zapaleniu skóry okolicy fałdów nosowo-policzkowych, które powodowane są zażywaniem leków steroidowych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zbyt długie stosowanie miejscowe może powodować zanikowe zapalenie skóry. Podczas leczenia może wystąpić trądzik steroidowy, plamice, pieczenie, zaczerwienienie, nadmierną suchość. Ponadto w przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na hydrokortyzon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wirusowe lub grzybicze zakażenia skóry, stan przedrakowy i nowotwory skóry, trądzik zwykły lub różowaty, jaskrę z wąskim kątem przesączania i zaćmę (w przypadku stosowania preparatu na powieki).   Gdy stosujesz inne leki dermatologiczne, leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią lek może być stosowany krótkotrwale, na małą powierzchnię skóry.

Laticort 0.1% ulotka
Laticort 0.1% skład
Laticort 0.1% dawkowanie
Laticort 0.1% przeciwwskazania
Laticort 0.1% cena
Laticort 0.1% zamienniki
Laticort 0.1% zamiennik
Laticort 0.1% odpowiednik
Laticort 0.1% tańszy zamiennik
Laticort 0.1% czy działa
Laticort 0.1% opinia
Laticort 0.1% opinie
świąd moszny łuszczyca owłosionej skóry łuszczyca zadawniona swędzenie skóry zapalenie skóry uczulenie liszaj stan zapalny skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Laticort 0.1%

Dodaj opinię o Laticort 0.1%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach