41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Latanoprost Arrow

Latanoprost ArrowLatanoprost Arrow
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 37.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (0,05mg/ml) krople do oczu, 2,5ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Latanoprostum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Latanoprost Arrow

 

Lek wydawany jest na receptę stosowany do obniżenia podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u pacjentów u których stwierdzono jaskrę otwartego kąta i wykazujących nadciśnienie wewnątrzgałkowe.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Krople najlepiej stosować wieczorem. Tak jak w przypadku wszystkich kropli do oczu, w celu ograniczenia wchłaniania substancji czynnej do krwioobiegu, zaleca się delikatne uciśnięcie kącików oka przez około minutę.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zwiększenie pigmentacji tęczówki, podrażnienie oka, zmiany w wyglądzie rzęs (ciemnienie, pogrubienie, wydłużenie, zwiększenie ilości). Często: przekrwienie spojówek, przemijające punkcikowate ubytki nabłonka, zapalenie brzegów powiek, ból oka. W rzadkich przypadkach obserwowano wysypki skórne.   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania miejscowo innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Latanoprost Arrow dawkowanie
Latanoprost Arrow przeciwwskazania
Latanoprost Arrow cena
Latanoprost Arrow zamienniki
Latanoprost Arrow zamiennik
Latanoprost Arrow odpowiednik
Latanoprost Arrow tańszy zamiennik
Latanoprost Arrow czy działa
Latanoprost Arrow opinia
Latanoprost Arrow opinie
Latanoprost Arrow ulotka
Latanoprost Arrow skład
Obniżenie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego krople do oczu jaskra ciśnienie śródgałkowe lek na jaskrę nadciśnienie oczne nadciśnienie wewnątrzgałkowe jaskra otwartego kąta
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Latanoprost Arrow

Dodaj opinię o Latanoprost Arrow

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach