45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Lapixen

LapixenLapixen
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 22.80 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 4 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 6 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Lapixen

 

Lek na receptę zawierający w swoim składzie lacydypinę, która znajduje się w grupie leków nazywanych antagonistami wapnia. Preparat wskazany jest przy rozluźnieniu naczyń krwionośnych, przez co się poszerzają. Dzięki temu przepływ krwi staje się ułatwiony, co doprowadza do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę, częstotliwość oraz okres stosowania ustala lekarz. Tabletki należy wyjmować z blistra bezpośrednio przed przyjęciem. Tabletki należy połykać, popijając wodą. Nie wolno popijać tabletek sokiem grejpfrutowym. Nie zaleca się stosowania leku Lapixen u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Jeżeli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Uwaga! Alkohol może nasilić działanie leku.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, zawroty głowy, nagłe zaczerwienienie, szybka lub nierówna czynność serca (kołatanie serca), opuchnięcie (obrzęk), szczególnie w okolicy kostek, szybka czynność serca, niestrawność lub nudności, wysypka na skórze, rumień i świąd skóry, zwiększona ilość oddawanego moczu (wielomocz), uczucie osłabienia, zmiany w wynikach badań krwi dotyczących wątroby. Niezbyt często: ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), w tym nasilający się ból w klatce piersiowej, omdlenie, niedociśnienie, obrzęk dziąseł (rozrost dziąseł). Rzadko: obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, depresja, kurcze mięśni. Bardzo rzadko: drżenie. Inne: mimowolne skurcze mięśni oraz tiki. Ten lek może zaburzać płodność u mężczyzn. Podczas stosowania leku Lapixen mogą wystąpić zawroty głowy. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Jeśli masz uczulenie na lacydypinę, innych antagonistów wapnia lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli masz chorobę serca nazywaną zwężeniem zastawki aorty. Jeśli w ciągu ostatniego miesiąca wystąpił zawał mięśnia sercowego. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które planujesz przyjmować. W szczególności należy poinformować lekarza o przyjmowaniu któregokolwiek z następujących leków: leki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego, leki kontrolujące rytm serca (nazywane lekami przeciwarytmicznymi), leki stosowane w leczeniu depresji, nazywane trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych, antybiotyki, leki uspokajające i nasenne, leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych, leki stosowane w leczeniu padaczki (napadów drgawkowych), leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu alergii (uczulenia), cymetydyna (lek stosowany w leczeniu zaburzeń żołądkowych), cyklosporyna (lek immunosupresyjny stosowany np. u biorców przeszczepu), tetrakozaktyd (lek stosowany do rozpoznawania i leczenia zaburzeń kory nadnerczy), kortykosteroidy (leki stosowane w leczeniu stanów zapalnych, astmy oraz niektórych chorób skóry). Jeśli jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Lapixen opinia
Lapixen opinie
Lapixen skład
Lapixen ulotka
Lapixen dawkowanie
Lapixen przeciwwskazania
Lapixen cena
Lapixen zamienniki
Lapixen zamiennik
Lapixen odpowiednik
Lapixen tańszy zamiennik
Lapixen czy działa
nadciśnienie tętnicze lek na nadciśnienie nadciśnienie tętnicze krwi obniżanie ciśnienia przepływ krwi nadciśnienia leczenie rozluźnia naczynia krwionośne lek na obniżenia ciśnienia tętniczego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Lapixen

Dodaj opinię o Lapixen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach