45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Lancetan

LancetanLancetan
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: produkt leczniczy
Producent: PROLAB
Postać: syrop
Cena: 3.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Lancetan

Lancetan, syrop 648mg/5ml, 125g

Lancetan jest produktem leczniczym w postaci syropu zawierającego wyciąg z babki lancetowatej. Posiada właściwości wykrztuśne oraz przeciwzapalne, dzieki czemu hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych,  a także rozrzedza zalegającą wydzielinę gruczołów śluzowych pomagając tym samym jej odkrztuszanie.

Skład:

Plantaginis Lanceolatae Folii Extractum Fluidum 10,0g, Ekstrahent – etanol 30°, sacharoza, sodu benzoesan, woda oczyszczona, etanol 760g/l

Działanie:

Syrop działa wykrztuśnie oraz przeciwzapalnie. Jest źródłem glikozydów irydowych, które posiadają właściwości przeciwzapalne oraz przyczyniają się do łagodzenia bólu. Związki śluzowe skutecznie osłaniają śluzówki łagodząc kaszel tak, aby nie był uciążliwy a produktywny. Wspomaga usuwanie zalegającej wydzieliny z dróg oddechowych.

Wskazania:

Syrop jest tradycyjnym lekiem wykrztuśnym stosowanym przy chorobach jamy ustnej, gardła oraz przełyku. Zaleca się stosowanie go w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych z towarzyszącym mokrym kaszlem, czyli zalegającą wydzieliną i utrudnionym odkrztuszaniem.

Dawkowanie:

Dzieci 6-12 lat: 5ml 3-4 razy w ciągu dnia.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 5ml 3-4 razy w ciągu dnia lub 10ml 2 razy w ciągu dnia.

Przeciwwskazania:

- Ze względu na zawartość alkoholu etylowego nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu, choroba umysłową oraz chorobą alkoholową.
- Ze względu na brak danych i zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 roku życia.
- Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie wykonano dotychczas badań klinicznych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

- Lek zawiera 4,0-7,0%(v/v) etanolu. Dawka jednorazowa 5 ml zawiera 0,22-0,37 g alkoholu, co jest równoważne 5,5-9,3 ml piwa lub 2,3-3,8 ml wina.
- Z uwagi na obecność etanolu nie zaleca się stosowania u pacjentów z chorobami wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu lub chorobą umysłową oraz u osób z chorobą alkoholową. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
- Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

lancetan przeciwwskazania
lancetan cena
lancetan zamienniki
lancetan zamiennik
lancetan odpowiednik
lancetan tańszy zamiennik
lancetan czy działa
lancetan opinia
lancetan opinie
lancetan ulotka
lancetan skład
lancetan dawkowanie
kaszel mokry zapalenie górnych dróg oddechowych zalegajaca wydzielina syrop wykrztuśny syrop przeciwzapalny babka lancetowata
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki do brwi - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Lancetan

Dodano: 16 Marzec 2016
Autor: Iwona
Ocena:
Miałam nadzieję, że Lancetan syrop będzie miał lepsze działanie wykrztuśne, jak go kupowałam. Nie za dobrze się u mnie sprawdził.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lancetan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach