44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Lamisilatt

Lamisilatt, krem, 15 gLamisilatt, krem, 15 g
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: INPHARM/NOVARTIS CONSUMER
Postać: krem
Cena: 23.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Lamisilatt

Lamisilatt, krem, 15 g

Krem o działaniu przeciwgrzybiczym dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Skład

Preparat zawiera:

Chlorowodorek terbinafiny, wodorotlenek sodu, alkohol benzylowy, monostearynian sorbitanu, palmitynian cetylu, alkohol cetylowy, alkohol stearynowy, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, woda oczyszczona.

Działanie

Zawarta w kremie terbinafina posiada szerokie spektrum działania przeciwgrzybiczego, leczy drożdzaki, dermatofity, niektóre grzyby dimorficzne i pleśnie.

Wskazania

Preparat zalecany jest w leczeniu grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, grzybicy skóry gładkiej, łupieżu pstrego i drożdżycy skóry.

Przeciwwskazania

Nie należy używać tego preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników (informacja zawarta w ulotce). Poinformuj swojego lekarza lub farmaceutę, że Lamisilatt krem zawiera składniki powodujące u Ciebie reakcje nadwrażliwości i w związku z tym jest dla Ciebie nieodpowiedni.

Działania niepożądane

W większości przypadków Lamisilatt krem jest dobrze tolerowany, jakkolwiek tak jak w przypadku wszystkich leków u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Sporadycznie występuje zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie w miejscach pokrytych kremem. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Tych niegroźnych objawów nie należy jednak mylić z reakcjami alergicznymi takimi jak: świąd, wysypka, pęcherzyki i pokrzywka, które wprawdzie pojawiają się rzadko, ale oznaczają, że należy przerwać leczenie.

Dawkowanie

Przed użyciem oczyścić i osuszyć skórę rąk oraz dotkniętych grzybicą miejsc. Delikatnie wetrzeć niewielką ilość preparatu na zmienione chorobowo miejsca. Umyć ręce. Stosując na noc, bądź w fałdach skóry, zabezpieczyć preparar gazą.

Stosować 1 raz dziennie przez okres 1 tygodnia na: grzybicę stóp, grzybicę fałdów skórnych, grzybicę skóry gładkiej i drożdżycę skóry. Natomiast w przypadku łupieżu pstrego: 1 raz dziennie przez okres 2 tygodni. Preparat działa do czterech tygodni od rozpoczęcia stosowania. Jeżeli po maksymalnie 2 tygodniach nie nastąpi poprawa, należy zasięgnąć opinii lekarza.

Uwagi

Stosować u osób powyżej 12. roku życia.

Nie dopuszczać do kontaktu z oczami.

Wyłącznie do stosowania zewnętrznego.

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Lamisilatt przeciwwskazania
Lamisilatt cena
Lamisilatt zamienniki
Lamisilatt zamiennik
Lamisilatt odpowiednik
Lamisilatt tańszy zamiennik
Lamisilatt czy działa
Lamisilatt opinia
Lamisilatt opinie
Lamisilatt ulotka
Lamisilatt skład
Lamisilatt dawkowanie
grzybica działanie przeciwgrzybicze na grzybicę krem przeciw grzybicy grzybica skóry grzybica fałdów skórnych drożdżaki łupież pstry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lamisilatt

Dodano: 23 Styczeń 2016
Autor: Martyna
Ocena:
A ja słyszałam dobre opinie, ale niestety krem Lamisilatt okazał się bezużyteczny przy mojej drożdżycy :-(
Odpowiedź
Dodano: 24 Listopad 2015
Autor: Ola
Ocena:
Pani w aptece doradziła mi lamisilatt do paznokci, na których pojawiły się jakieś niepokojące zmiany, na szczęście szybko problem zniknął, bo byłam nie na żarty wystraszona.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lamisilatt

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach