41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lametta

LamettaLametta
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 78.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2,5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Letrozolum
Działanie: przeciwnowotworowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Lametta

 

Jest to lek na receptę stosowany jako leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie u których wykryto raka piersi we wczesnym stadium  z receptorami dla hormonów. Używa się go także jako przedłużanie leczenia dopełniającego u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po tradycyjnym leczeniu uzupełniającym tamoksifenem trwającym 5 lat. Do leczenia pierwszego rzutu zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie. Do zwalczania zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, która występuje fizjologicznie lub jest wywoływana sztucznie, u których nastąpił nawrót lub rozwój procesu nowotworowego, a które wcześniej były leczone lekami przeciwestrogenowymi.Leku stosuje się także do przedoperacujnej terapii u kobiet po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi,aby później można było przeprowadzić zabieg oszczędzający u kobiet, które nie były poprzednio rozważane jako kandydatki do chirurgii oszczędzającej. u pacjentek z rakiem piersi bez receptorów dla hormonów,nie stwierdzono skuteczności produktu leczniczego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Lek powinien być stosowany wyłącznie u kobiet po menopauzie. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: uderzenia gorąca, nudności, osłabienie, uczucie zmęczenia. Wiele działań niepożądanych może być objawem choroby podstawowej lub może być konsekwencją braku estrogenów (np. uderzenia gorąca, przerzedzenie włosów i krwawienia z pochwy). Często: brak łaknienia, zwiększenie łaknienia, ból i zawroty głowy, wymioty, niestrawność, zaparcie, biegunka, łysienie, zwiększona potliwość, wysypka skórna, bóle kostno-mięśniowe, złe samopoczucie, obrzęki obwodowe, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często obserwowano: zakażenia układu moczowego, ból nowotworowy, obrzęki ogólne, depresję, lęk, senność, bezsenność, zaburzenia pamięci, zaburzenia czucia, zaćmę, podażnienie oka, kołatanie serca,  zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie, duszność, bóle brzucha, suchość błon śluzowych jamy ustnej, świąd, pokrzywkę, zwiększenie częstości oddawania moczu, krwawienia z dróg rodnych, obfite białe upławy, suchość pochwy, bóle piersi, gorączkę, zwiększone pragnienie, zmniejszenie masy ciała. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak uczucie zmęczenia, zawroty głowy może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na letrozol lub pozostałe składniki preparatu, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby. Gdy przyjmujesz warfarynę, cymetydynę, inne leki przeciwnowotworowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Lametta dawkowanie
Lametta przeciwwskazania
Lametta cena
Lametta zamienniki
Lametta zamiennik
Lametta odpowiednik
Lametta tańszy zamiennik
Lametta czy działa
Lametta opinia
Lametta opinie
Lametta ulotka
Lametta skład
przeciwnowotworowy wczesne stadium raka lek na raka menopauza rak piersi leczenie uzupełniające zaawansowany rak piersi rak po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lametta

Dodano: 21 Lipiec 2017
Autor: stanislawa
Ocena:
lek lamettadzala zle na zoladek powoduje wymioty wzielam 1 tabletke i tydzien chora bylam na zoladek brzuch zaburzenia widzenia sama odstawilam niech onkolodzy nie dobijaja chorych na raka.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Lametta

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach