45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

L-Tyrosine

Haya Labs L-Tyrosine 500mg 100kapsułekHaya Labs L-Tyrosine 500mg 100kapsułek
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: HAYA
Postać: kapsułki
Cena: 29.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu L-Tyrosine

Haya Labs L-Tyrosine 500mg 100kapsułek

L-Tyrosine oparto na Tyrozynie jednym z 22 aminokwasów tworzących białka, należący do związków endogennych, w przypadku  małej podaży z pokarmem czy w formie suplementu potrzebna jej ilość zsyntetyzowana może zostać z fenyloalaniny (w wyniku hydroksylacji tego aminokwasu).

Działanie

L-Tyrosine  zawiera Tyrozynę  prekursor ważnych neuroprzekaźników takich jak dopamina i noradrenalina, związków o duzym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania całego ustroju.

Dopamina to katecholamina, uczestnicząca w procesach emocjonalnych, oraz w koordynacji mięśniowej i syntezie hormonów. Noradrenalina wydzielana w odpowiedzi na bodźce stresowe działa na układ krwionośny (podwyższa  częstostliwośc akcji serca, zwęża naczynia obwodowe, rozszerza wieńcowe) i przebieg procesów energetycznych (nasila glikogenolizę, lipolizę). 

L-Tyrosine  jest także prekursorem melaniny – pigmentu (barwnika), znajdującego się  w skórze właściwej i naskórku. Stąd też aminokwas ten jest składnikiem środków przyspieszających opalanie.

Tyrozyna naturalnie znajduje się w: mięsie, jajach, serach, odżywkach białkowych. W suplementach diety oprócz środków aminokwasowych jest także w środkach działających wspomagająco na  odchudzanie, poprawiających nastrój czy pobudzających.

Tyrozyna odgrywa rolę prekursora w syntezie neurotransmiterów: dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny. Tyrozyna jest także substratem do syntezy hormonów tarczycy: tyroksyny i trójjodotyroniny regulujących tempo przemiany materii i pozwalającym zachować prawidłowa masę ciała. 

Dawkowanie

Zalecana dawka: 1 do 2 kapsułek dziennie, przed aktywnością fizyczną lub rano.

L-Tyrosine
L-Tyrosine opinie
L-Tyrosine ulotka
L-Tyrosine skład
L-Tyrosine dawkowanie
L-Tyrosine przeciwwskazania
L-Tyrosine cena
L-Tyrosine zamienniki
L-Tyrosine zamiennik
L-Tyrosine odpowiednik
L-Tyrosine tańszy zamiennik
L-Tyrosine czy działa
L-Tyrosine kapsułki
kapsułki na odchudzanie aminokwasy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o L-Tyrosine

Dodaj opinię o L-Tyrosine

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach