45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Klindacin T 1%

Klindacin T 1%Klindacin T 1%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel
Cena: 21.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: żel, 30 g
Działanie: bakteriostatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Klindacin T 1%

Lek na receptę zalecany w leczeniu trądziku pospolitego oraz innych zakażeń skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na klindamycynę.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Żel należy nanieść na skórę zmienioną chorobowo (po jej uprzednim umyciu i dokładnym osuszeniu). Po aplikacji należy umyć ręce.   Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.   Uwaga! Chronić oczy przed kontaktem z preparatem.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie obserwowano reakcje miejscowe w postaci pieczenia, świądu, rumienia, przesuszenia skóry. Prawdopodobieństwo wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych (biegunka, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy) lub zapalenia gruczołów łojowych, wywołanego przez bakterie Gram-ujemne, jest niewielkie po miejscowym stosowaniu klindamycyny. Niemniej jednak wystąpienie biegunki jest wskazaniem do natychmiastowego odstawienia preparatu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na antybiotyki linkozamidowe lub substancje pomocnicze preparatu.   Gdy stosujesz leki blokujące płytkę nerwowo-mięśniową.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Klindacin T 1% opinia
Klindacin T 1% opinie
Klindacin T 1% ulotka
Klindacin T 1% skład
Klindacin T 1% dawkowanie
Klindacin T 1% przeciwwskazania
Klindacin T 1% cena
Klindacin T 1% zamienniki
Klindacin T 1% zamiennik
Klindacin T 1% odpowiednik
Klindacin T 1% tańszy zamiennik
Klindacin T 1% czy działa
wypryski blizny trądzikowe lek na trądzik pospolity zakażenia skórne żel na wypryski zaskórniaki krosty
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny po trądziku - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Klindacin T 1%

Dodaj opinię o Klindacin T 1%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach