43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Ketokonazol

KetokonazolKetokonazol
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 9.26 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 200 mg, 20 szt, tabletki, 200 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ketoconazolum
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Ketokonazol

Lek na receptę stosowany w leczeniu grzybicy układowej, grzybicy powierzchniowej skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci wywołanej przez dermatofity i drożdżaki (m.in. grzybice właściwe, łupież pstry, przewlekłe drożdżakowe zakażenia skóry i błon śluzowych, zapalenie okołopaznokciowe spowodowane przez Candida, zapalenie mieszków włosowych, zakażenia drożdżakowe jamy ustnej i przewodu pokarmowego, przewlekłe, nawracające drożdżakowe zakażenia pochwy). Lek zapobiega zakażeniom grzybiczym u chorych z upośledzoną odpornością. Leku nie stosuje się w leczeniu grzybiczych zakażeń ośrodkowego układu nerwowego.  

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować podczas posiłku.   Uwaga! W trakcie leczenia nie wolno spożywać alkoholu. Picie alkoholu w trakcie leczenia ketokonazolem może prowadzić do wystąpienia reakcji disulfiramowej (zaczewienienie twarzy, pulsujący ból głowy, nudności i wymioty, trudności w oddychaniu).   Nie podawać dzieciom poniże 2 roku życia. Nie ustalono skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie pacjentów.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.    

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, brak łaknienia, zaparcia. Bardzo rzadko ujawniają się objawy uszkodzenia wątroby, żółtaczka, ciemna lub bursztynowa barwa moczu, utrata łaknienia, jasna barwa kału, uczucie zmęczenia, osłabienie. Reakcje nadwrażliwości: gorączka, dreszcze, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Rzadko: bóle głowy, zawroty głowy, parestezje (zaburzenia czucia), senność, światłowstręt, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), zmniejszenie liczby krwinek białych, niedokrwistość hemolityczna (anemia). Podczas stosowania dużych dawek lub długotrwałego leczenia mogą wystąpić objawy związane ze zmniejszeniem stężenia testosteronu (ketokonazol hamuje biosyntezę steroidów): ginekomastia, oligospermia, osłabienie libido u mężczyzn i zaburzenia miesiączkowania u kobiet.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketokonazol, lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ostre lub przewlekłe choroby wątroby, chorobę wrzodową żołądka, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Ketoknazol zwiększa stężenie astemizolu, terfenadyny, cyzaprydu, cyklosporyny, symwastatyny. Nasila działanie nasenne i uspakajające benzodiazepin oraz działanie przeciwzakrzepowe warfaryny. W przypadku jednoczesnego stosowania z lekami zmniejszającymi kwaśność soku żołądkowego, ketokonazol należy przyjmować co najmniej 2 godziny przed podaniem tych leków. U chorych na cukrzycę leczonych doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi na początku leczenia ketokonazolem należy okresowo kontrolować stężenia glukozy we krwi. Ryfampicyna i izoniazyd zmniejszają stężenie ketoknazolu w osoczu; jednoczesne podawanie tych leków nie jest zalecane. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Ketokonazol opiania
Ketokonazol opinie
Ketokonazol ulotka
Ketokonazol skład
Ketokonazol dawkowanie
Ketokonazol przeciwwskazania
Ketokonazol cena
Ketokonazol zamienniki
Ketokonazol zamiennik
Ketokonazol odpowiednik
Ketokonazol tańszy zamiennik
Ketokonazol czy działa
łupież grzybica paznokci zakażenie przewodu pokarmowego lek na grzybicę grzybica skóry grzybica błon śluzowych zakażenia pochwy lek na zakażenia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ketokonazol

Dodaj opinię o Ketokonazol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach