45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Kapsiplast

Kapsiplast, plastry 10 cm x 15 cm, 50 sztKapsiplast, plastry 10 cm x 15 cm, 50 szt
(7 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: plastry
Cena: 143.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Kapsiplast

Kapsiplast, plastry 10 cm x 15 cm, 50 szt

Kapsiplast stosuje się w leczeniu nerwobólów oraz bólów mięśniowych o różnym podłożu. Przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, ma działanie miejscowo drażniące, rozgrzewające oraz może powodować przekrwienia skóry.

Skład

Zawartość substancji czynnych: Jeden plaster o powierzchni 142,1 cm2 (10 x 15 cm) zawiera 0.0399 ą 0.0033g wyciągu getego z owocó pieprzowca Capsicum Annuum L. (Capsici fructus extractum spissum), co odpowiada zawartości kapsaicynoidów 6.0-8.0 µg/cm2 plastra oraz 0.0245 ą 0.0020g wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku Atropa belladonna L.(Belladonnae radicis extractum spissum), co odpowiada zawartości alkaloidów tropinowych w przeliczeniu na atropinę 2.2-3.0 µg/cm2 plastra.

Wykaz substancji pomocniczych: tkanina podłożowa, kauczuk naturalny, cynku tlenek, żywica węglowodorowa, żywica politerpenowa, lanolina, poliizobutylen, difenyloamina oktylowana, mieszanka difenyloamin alifatycznych, żelaza tlenek (II) bezwodny E 172 (barwnik czerwony), żelaza tlenek (III) uwodniony E 172 (barwnik żółty), żelaza tlenek (II, III) E 172 (barwnik czarny), benzyna estrakcyjna.

Dawkowanie

Plastry należy stosować na skórę. Wcześniej należy ją umyć i osuszyć w miejscu odczuwania bólu. Z plastra należy odkleić warstwę ochronną i przylepić do skóry. Na skórze może on pozostawać maksymalnie do 2 dni. Aby usunąć plaster należy energicznie go pociągnąć, powolne zdejmowanie może wywołać ból. Na to samo miejsce można ponownie przyłożyć platser dopiero po upływie 14 dni.

Działanie

Plastry działają miejscowo drażniąco, rozgrzewają oraz powodują przekrwienie skóry.

Wskazania

Plastry mogą być stosowane w leczeniu miejscowym nerwobóli oraz mięśniobóli o różnym podłożu, np. okolicy lędźwiowo - krzyżowej kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Preparaty zawierające atropinę nie powinny być stosowane przy jaskrze z zamkniętym kątem, niedrożności przewodu pokarmowego, zwężeniu odźwiernika, chorobie refleksowej żołądka oraz zwężeniu szyi pęcherza moczowego.

Nie należy stosować platsrów w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Zawarte w wyciągu z korzenia pokrzyku alkaloidy tropinowe mogą powodować zaburzenia wzroku i zawroty głowy.

U niektórych osób może wystąpić nadwrażliwość na składniki preparatu w postaci swędzącej wysypki lub miejscowego zapalenia skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kapsaicyna zawarta w plastrach może zwiększać wchłanianie naproksenu stosowanego na skórę. Alkaloidy tropinowe, w przypadku przedostania się do krążenia ogólnego, mogą wchodzić w interakcje typowe dla leków antycholinergicznych.

 Lek przechowywać poza zasięgiem małych dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Kapsiplast opinie
Kapsiplast ulotka
Kapsiplast skład
Kapsiplast dawkowanie
Kapsiplast przeciwwskazania
Kapsiplast cena
kapsiplast plastry
kapsiplast działanie
kapsiplast jak dziala
kapsiplast korzonki
kapsiplast plaster leczniczy
kapsiplast rozgrzewający plaster leczniczy
kapsiplast na stawy
Kapsiplast zamienniki
Kapsiplast zamiennik
Kapsiplast odpowiednik
Kapsiplast tańszy zamiennik
Kapsiplast czy działa
Kapsiplast opinia
rozgrzewający plaster leczniczy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze samoopalacze - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Kapsiplast

Dodano: 24 Maj 2022
Autor: piotREX
Ocena:
Co skuteczne muszą zniszczyć, komu się to opłaciło? Lek zawsze pomagał. Teraz muszę stosować jakieś pseudo plastry co nie pomagają jak należy. Firma powinna z powrotem ponowić produkcję
Odpowiedź
Dodano: 30 Sierpień 2021
Autor: dorota
Ocena:
kapsiplastry uzywalam kilkalat,obecnie nam ponad 80 lat ,plastry mi zawsze pomagaly obecne zamienniki nie wiele pomagala,a szkoda mi tych kapsiplastrow.
Odpowiedź
Dodano: 30 Sierpień 2021
Autor: dorota
Ocena:
zawsze bylam zadowolona z kapsy plastru przy nerwobolach,obecne sa do niczego,sa zaslabe,gdzie moge obecnie kupic kapsiplastry . dorota
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2021
Autor: Danuta
Ocena:
Złodzieje Plastry są gorsze i droższe niż poprzednio kto to zmienil
Odpowiedź
Dodano: 15 Kwiecień 2018
Autor: bronek
Ocena:
kto wymyślił o działaniu i wycofał kapsiplast czerwony ten człowiek nigdy nie używał tych plastrów najlepsze plastry które były na polskim rynku a co najważniejsze polski producent kto zgarną za taką decyzje
Odpowiedź
Dodano: 07 Listopad 2015
Autor: Michał
Ocena:
kapsiplast plastry kupuję bo mi pomagają, ale ta cena powala. W związku z tym oceniam neutralnie.
Odpowiedź
Dodano: 07 Listopad 2015
Autor: Witek
Ocena:
Używałem kilka razy kapsiplast na kręgosłup. Pomaga doraźnie, działając rozgrzewająco uśmierza ból, ale na początku po zastosowaniu trochę piecze.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Kapsiplast

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach