40 326 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Kalipoz Prolongatum

Kalipoz ProlongatumKalipoz Prolongatum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 9.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 391 mg K+, 30 szt, tabletki, 391 mg K+, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Kalii chloridum
Działanie: uzupełnia niedobory potasu
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii biegunka

Opis i skład produktu Kalipoz Prolongatum

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu stanów prowadzących do nadmiernej utraty jonów potasowych (w przebiegu długotrwałych biegunek, niektórych chorób nerek, cukrzycy). Działa zapobiegawczo w przypadkach leczenia glikozydami naparstnicy, kortykosteroidami oraz lekami moczopędnymi.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy przyjmować podczas posiłku lub tuż po nim (nie rozgryzać), popijając dużą ilością wody. Po uwolnieniu substancji czynnej szkielet tabletki jest wydalany z kałem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Dieta o dużej zawartości sodu zwiększa wydalanie potasu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zgaga, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunka) oraz wysypka skórna. Przy przedawkowaniu może dojść do nadmiernego stężenia potasu we krwi. Zatrucie potasem objawia się zaburzeniami czucia, osłabieniem, spadkiem ciśnienia tętniczego, nierówną pracą serca. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorobę wrzodową, krwawienia z przewodu pokarmowego, schorzenia nerek.   Gdy przyjmujesz glikozydy naparstnicy, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, glikokortykosterydy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Kalipoz Prolongatum opinia
Kalipoz Prolongatum opinie
Kalipoz Prolongatum ulotka
Kalipoz Prolongatum skład
Kalipoz Prolongatum dawkowanie
Kalipoz Prolongatum przeciwwskazania
Kalipoz Prolongatum cena
Kalipoz Prolongatum zamienniki
Kalipoz Prolongatum zamiennik
Kalipoz Prolongatum odpowiednik
Kalipoz Prolongatum tańszy zamiennik
Kalipoz Prolongatum czy działa
na biegunkę niski poziom potasu utrata jonów potasowych przy cukrzycy przy chorobach nerek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Kalipoz Prolongatum

Dodaj opinię o Kalipoz Prolongatum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 326 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach