41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Juvit K + D3

Juvit K + D3Juvit K + D3
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: krople
Cena: 19.27 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Juvit K + D3

Juvit K + D3, krople, witamina K + D3, 10 ml

Krople są dietetycznym środkiem przeznaczonym dla niemowląt, posiadającym w swoim składzie witaminę K i D. Jak wiadomo karmienie piersią to naturalny i najlepszy sposób żywienia niemowląt zapewniający odpowiedni rozwój dzieci, zmniejszając ryzyko wielu chorób. Mleko kobiecie nie zawiera jednak odpowiedniej ilości witaminy K i D3, dlatego też aplikowanie witamin Ki D3 u niemowląt przez pierwsze miesiące życia, których jedynym pokarmem jest mleko matki, stanowi ważny element w profilaktyce niedoboru tych ważnych witamin.

Skład

Olej roślinny MCT (średniłańcuchowe trójglicerydy), fitomenadion (witamina K), cholekalcyferol - koncentrat olejowy (witamina D3).

Wartość odżywcza 100 ml 5 kropli dzienna porcja (10 kropli)
Wartość energetyczna 849 kcal (3490 kJ) 1,145 kcal (4,71 kJ) 2,29 kcal (9,42 kJ)
Białko 0 g 0 g 0 g
Węglowodany 0 g 0 g 0 g
Tłuszcze 94,33 g 0,127 g 0,254 g
Witamina K 9,25 mg 12,5 mcg 25 mcg
Witamina D3 3,7 mg 5 mcg 10 mcg

Dzienna porcja produktu jest zgodna z rekomendowaną dla dzieci karmionych piersią dzienną dawką witaminy D3 wynoszącą 10 mcg (400 j.m.) oraz witaminy K wynoszącą 25 mcg.

Działanie

Witamina K ma istotną rolę w procesie tworzenia białek m.in. które uczestniczą w regulacji procesów krzepnięcia krwi. Stanowi ważny składnik warunkujący prawidłową krzepliwość krwi. Pełni ważną rolę w procesie syntezy białek osocza krwi i bierze udział w tworzeniu tkanki kostnej. Niemowlęta karmione piersią są najbardziej narażona na braki tej witaminy, gdyz przewód pokarmowy niemowlęcia nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości bakterii, ważnych przy jej powstawaniu, a pokarm matki zawiera niewielkie ilości witaminy K. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki krwawienia z powstałego z niedoborów witaminy K u noworodków i niemowląt, niemowlętom karmionym piersią od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia należy podawać 25 mcg witaminy K dziennie, oprócz jednorazowej dawki zaaplikowanej zaraz po urodzeniu w szpitalu. Niemowlęta żywione mlekiem modyfikowanym nie potrzebują dodatkowego podawania witaminy K, ponieważ mleka początkowego żywienia niemowląt zawierają odpowiednią ilość tej witaminy.
Witamina D3 stanowi bardzo ważny czynnik w regulacji gospodarki wapniowo - fosforowej w ustroju. Jest niezastąpiona w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu i odpowiedzialna za odpowiedni rozwój i mineralizację kości. Brak tej witaminy może prowadzić do zaburzenia mineralizacji kości, zbyt małego uwapnienia nowo powstałej się tkanki kostnej i w konsekwencji do powstania krzywicy u niemowląt i małych dzieci. Zadanie witaminy D3 polega na poprawieniu wchłanialności wapnia w jelitach i umożliwieniu jego wbudowywania się do kości.
Z powodu niskiej zawartości witaminy D3 w mleku matki, niemowlęta karmione piersią powinny dostwać już od urodzenia  witaminę D3. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki niedoboru witaminy D niemowlęta karmione piersią wymagają podawania witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mcg (400 j.m.) każdego dnia. U niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D według indywidualnych potrzeb, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Stężenie witaminy D w pokarmie kobiety jest niewielkie, dlatego też w obliczeniu nie uwzględnia się jej podaży.

Wskazania

Jest to produkt dla niemowląt od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia. Produkt aplikować pod nadzorem lekarza, nie może być stosowany pozajelitowo.

Dawkowanie

Preparat zaopatrzony został w pompkę dozującą, dzięki której odmierzyć można właściwą dawkę. Na butelkę należy nakręcić pompkę z dozownikeim
Niemowlęta od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia: 2 naciśnięcia pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie pompki dozującej 2 razy dziennie, podawać bezpośrednio do ust dziecka lub dodać do ściągniętego pokarmu. Jedno opakowanie wystarcza na 1 miesiąc.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Uwagi:

Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem dzieci. Nie wystawiać na działanie światła. Po otwarciu opakowania zużyć w ciągu 1 miesiąca.

 

Juvit K + D3 ulotka
Juvit K + D3 skład
Juvit K + D3 dawkowanie
Juvit K + D3 przeciwwskazania
Juvit K + D3 cena
Juvit K + D3 zamienniki
Juvit K + D3 zamiennik
Juvit K + D3 odpowiednik
Juvit K + D3 tańszy zamiennik
Juvit K + D3 czy działa
Juvit K + D3 opinia
Juvit K + D3 opinie
witaminy i minerały witaminy minerały
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Juvit K + D3

Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Małgosia
Ocena:
Lek juvit k d3 zalecił nam lekarz, aby podawać synkowi, który urodził się z małymi komplikacjami i dostał 7 na 10 pkt. Robię to skrupulatnie, bo nie ma nic ważniejszego niż zdrowie własnego dziecka.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: EwaMamaHAni
Ocena:
Karmię moją córkę piersią już i aż 3 miesiące, bo na początku bywało ciężko, ale nie poddałam się, i codziennie podaje jej kropelki z witaminą d3 i K, których w mleku matki jest zbyt mało, łatwo się je aplikuje i starczają na dłuższy czas, a ja mam pewność, że daje mojej Hani wszystko co najlepsze
Odpowiedź

Dodaj opinię o Juvit K + D3

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach