40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Jaydess

JaydessJaydess
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: system terapeutyczny
Cena: 582.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 13,5 mg, system terapeutyczny domaciczny, 1 szt
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii środki antykoncepcyjne

Opis i skład produktu Jaydess

Lek stanowi środek antykoncepcyjny.

Dawkowanie:

Dopochowo. Badanie przez lekarza, poprzedzające założenie systemu może składać się z: wymazu z szyjki macicy (cytologia),  badania piersi, innych testów, np. w kierunku zakażeń, w tym w razie konieczności w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Lekarz przeprowadzi również badanie ginekologiczne w celu ustalenia położenia i wielkości macicy. Po badaniu ginekologicznym: przyrząd nazywany wziernikiem jest umieszczany w pochwie, szyjka macicy może być przemyta roztworem antyseptycznym. Następnie system Jaydess jest umieszczany w macicy przez cienką, giętką, plastikową rurkę (aplikator). Przed założeniem możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego szyjki macicy. System Jaydess należy skontrolować 4-6 tygodni po jego założeniu, następnie regularnie przynajmniej raz w roku.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, ból brzucha i (lub) miednicy mniejszej,  trądzik i (lub) tłusta skóra, zmiany krwawienia, w tym miesiączka o większej lub mniejszej intensywności, plamienie, rzadkie miesiączki i brak krwawienia, torbiel jajnika, zapalenie zewnętrznych narządów płciowych i pochwy (zapalenie sromu i pochwy). Często: nastrój depresyjny i/lub depresja, migrena, nudności, zakażenia górnego odcinka dróg rodnych, bolesne miesiączki, ból i/lub dyskomfort piersi, wypadnięcie systemu (całkowite lub częściowe), utrata włosów, upławy. Niezbyt często: nadmierne owłosienie. Rzadko: perforacja macicy. Jaydess nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na  lewonorgestrel lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zapalenie narządów miednicy mniejszej lub choroba ta występowała wielokrotnie w przeszłości, choroby związane ze skłonnością do zakażeń narządów miednicy mniejszej, zakażenie dolnego odcinka dróg rodnych (zakażenie pochwy lub szyjki macicy), zakażenie macicy po porodzie, aborcji lub poronieniu w ciągu ostatnich 3 miesięcy, nieprawidłowe komórki nabłonka szyjki macicy, raka lub lub podejrzenie raka szyjki macicy lub macicy, nowotwory, których rozrost jest czuły na progestageny, np. rak piersi, krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie, nieprawidłowości szyjki lub jamy macicy, łącznie z włókniakomięśniakami, które zniekształcają jamę macicy, choroby wątroby lub nowotwór wątroby, cukrzycę, padaczkę. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z poniższych stanów wystąpi przed rozpoczęciem stosowania systemu Jaydess lub pojawi się po raz pierwszy w czasie stosowania systemu Jaydess:migrena zaburzeniami widzenia lub innymi objawami, wyjątkowo silny ból głowy, żółtaczka (zażółcenie skóry, białek oczu i (lub) paznokci), znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, ciężka choroba tętnic, taka jak udar mózgu lub zawał serca.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Systemu Jaydess nie wolno stosować w okresie ciąży. Można stosować system Jaydess w okresie karmienia piersią. Lewonorgestrel (substancja czynna systemu Jaydess) wykryto w małych ilościach w mleku kobiet karmiących piersią. Jednak nie zaobserwowano żadnego szkodliwego wpływu na wzrost i rozwój niemowlęcia, ani na ilość lub jakość mleka ludzkiego.

Jaydess opinia
Jaydess opinie
Jaydess ulotka
Jaydess skład
Jaydess dawkowanie
Jaydess przeciwwskazania
Jaydess cena
Jaydess zamienniki
Jaydess zamiennik
Jaydess odpowiednik
Jaydess tańszy zamiennik
Jaydess czy działa
środki antykoncepcyjne zapobieganie ciąży ginekologia wkładka domaciczna antykoncepcja dla kobiet system terapeutyczny domaciczny trwałe środki antykoncepcyjne jak nie zajść w ciążę
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Jaydess

Dodaj opinię o Jaydess

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach