40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

ItraGen

ItraGenItraGen
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 90.01 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, kapsułki twarde, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Itraconazolum
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii układ moczowy i płciowy

Opis i skład produktu ItraGen

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu chorób ginekologicznych takich jak: grzybica sromu i pochwy. W chorobach dermatologicznych: łupież pstry, grzybice skóry, grzybice paznokci, a także kandydozy jamy ustnej wywołane przez dermatofity i(lub) grzyby z rodzaju Candida. Stosowany w leczeniu chorób okulistycznych: grzybicze zapalenie rogówki wywołane przez dermatofity i/lub drożdżaki, grzybice układowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarza.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Częstość występowania działań niepożądanych jest większa, jeśli lek jest przyjmowany nieprzerwanie przez dłuższy czas (1 miesiąc). Zaburzenia żołądka i jelit (ból brzucha, wymioty, niestrawność, nudności, biegunka i zaparcie), zaburzenia funkcji wątroby i dróg żółciowych, reakcje skórne (m.in. zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, łysienie, wysypka i świąd), zaburzenia miesiączkowania, obrzęki (w tym obrzęk płuc), zastoinowa niewydolność serca, neuropatia obwodowa, ból i zawroty głowy, niski poziom potasu, hipertriglicerydemia, zmiany obrazu krwi, reakcje alergiczne.   Uwaga! Po leczeniu trwającym miesiąc, a także u chorych z objawami zapalenia wątroby należy kontrolować czynność wątroby.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na itrakonazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wątroby, zwiększoną aktywność enzymów wątrobowych, niewydolność serca.   Gdy przyjmujesz terfenadynę, astemizol, cizaprid, triazolam, midazolam, chinidynę, pimozyd, statyny (m.in. simwastatyna, lowastatyna), doustne leki przeciwzakrzepowe, inhibitory proteazy HIV (ritonawir, indinawir, sakwinawir), niektóre cytostatyki (alkaloidy Vinca, busulfan, trimetreksat, docetaksel), antagonistów wapnia (werapamil, pochodne dihydropirydyny), niektóre leki immunosupresyjne (cyklosporynę, takrolimus, sirolimus), digoksynę, karbamazepinę, buspiron, alfentanyl, alprazolam, metyloprednizolon, rifabutynę, ebastynę, reboksetynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w zagrażających życiu grzybicach układowych oraz w przypadkach, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

ItraGen opinia
ItraGen opinie
ItraGen ulotka
ItraGen skład
ItraGen dawkowanie
ItraGen przeciwwskazania
ItraGen cena
ItraGen zamienniki
ItraGen zamiennik
ItraGen odpowiednik
ItraGen tańszy zamiennik
ItraGen czy działa
zapalenie rogówki grzybica paznokci kandydoza grzybica skóry grzybica pochwy łupież pstry grzybica sromu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o ItraGen

Dodaj opinię o ItraGen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach