40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Isoderm

IsodermIsoderm
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 95.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, kapsułki miękkie, 30 szt., 20 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.
Działanie: zmniejsza rogowacenie
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii trądzik

Opis i skład produktu Isoderm

Isoderm, 20 mg, kapsułki miękkie, 30 szt.

Lek na receptę stosowany w ciężkich postaciach trądziku (jak trądzik guzkowy lub skupiony, lub trądzik z ryzykiem powstawania trwałych blizn), oporne na odpowiednio przeprowadzone standardowe leczenie działającymi ogólnie lekami przeciwbakteryjnymi i lekami stosowanymi miejscowo.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy przyjmować z pokarmem.   Uwaga! Podczas leczenia i w okresie jednego miesiąca po zakończeniu przyjmowania izotretynoiny nie można być dawcą krwi ze względu na potencjalne ryzyko uszkodzenia płodu, w przypadku gdyby ich krew została przetoczona kobiecie w ciąży. Należy unikać ekspozycji na intensywne promieniowanie słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe. W razie konieczności, należy zastosować produkty zawierające filtry UV, co najmniej o wartości SPF 15. Podczas leczenia oraz w okresie do 5-6 miesięcy po jego zakończeniu należy unikać agresywnej chemicznej dermabrazji oraz leczenia skóry laserem, ze względu na ryzyko powstawania blizn o nietypowym umiejscowieniu oraz, rzadziej, pozapalnych przebarwień lub odbarwień w leczonych miejscach skóry. Co najmniej do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia izotretynoiną należy zaniechać depilacji z użyciem wosku, z uwagi na ryzyko zerwania naskórka. Podczas leczenia lekiem Isoderm należy używać maść lub krem nawilżający na skórę i balsam do warg, ponieważ mogłoby dojść do wysuszenia skóry i wysuszenia warg.

Działania niepożądane

Bardzo często: niedokrwistość, przyśpieszone opadanie krwinek czerwonych (OB), małopłytkowość, nadpłytkowość, zapalenie powiek, zapalenie spojówek, suchość oka, podrażnienie oka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zapalenie warg, zapalenie skóry, suchość skóry, miejscowe złuszczanie się naskórka, świąd, wysypka skórna i zaczerwienienie (ryzyko urazu w wyniku tarcia), bóle stawów, bóle mięśni, bóle pleców (przede wszystkim u młodzieży), zwiększenie stężeń lipidów we krwi (trójglicerydów), zmniejszenie stężenia cholesterolu HDL (lipoprotein o dużej gęstości). Często: zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych (rodzaj białych krwinek), bóle głowy, krwawienie z nosa, suchość błony śluzowej nosa, zapalenie błony śluzowej nosa lub gardła, zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi, zwiększenie stężenia glukozy we krwi, krwiomocz, wydalanie białka z moczem. Rzadko: alergiczne reakcje skórne, reakcje nadwrażliwości, depresje, pogorszenie istniejących depresji, skłonność do agresji, lęk, wahania nastroju, wyłysienie.   Uwaga! Ze względu na ryzyko wystąpienia zaburzeń widzenia zmierzchowego należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych nocą.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na izotretynoinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą, choroby wątroby, znaczenie zwiększone stężenie lipidów we krwi, hiperwitaminozę A, zespół suchego oka, depresję.   Gdy przyjmujesz preparaty zawierające witaminę A, tetracykliny. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Izotretynoina jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję zaczynając na 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, podczas całego okresu leczenia oraz przez 1 miesiąc po zakończeniu terapii.

Isoderm opinia
Isoderm opinie
Isoderm ulotka
Isoderm skład
Isoderm dawkowanie
Isoderm przeciwwskazania
Isoderm cena
Isoderm zamienniki
Isoderm zamiennik
Isoderm odpowiednik
Isoderm tańszy zamiennik
Isoderm czy działa
trądzik leczenie trądziku trądzik oporny na leczenie co na trądzik trądzik guzkowy trądzik skupiony jak pozbyć się trądziku sposoby na trądzik
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Isoderm

Dodaj opinię o Isoderm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach