39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

InfectoScab 5%

InfectoScab 5%InfectoScab 5%
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem
Cena: 65.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (50 mg/g) krem, 30 g
Działanie: przeciwświerzbowe
Ulotka:

Opis i skład produktu InfectoScab 5%

LLek na recept skuteczny w leczeniu świerzbu.

Dawkowanie:

Wyłącznie do stosowania na skórę. Produktu leczniczego nie wolno połykać. Ostrożnie nałożyć cienką warstwę kremu na skórę (stosowanie na skórę) zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkowanie podane w ulotce należy traktować jedynie jako wskazówkę. Dawkę preparatu należy dostosować odpowiednio do wskazań i powierzchni ciała u danego pacjenta (np. u niektórych dorosłych pacjentów może być konieczne użycie większej ilości kremu). U dorosłych oraz dzieci powyżej 2 lat krem należy nakładać równomiernie na całe ciało, w tym na przednią powierzchnię szyi, kark, dłonie oraz powierzchnię podeszwową stóp. Nakładanie kremu na twarz i głowę nie jest konieczne, chyba że wykwity spowodowane świerzbem występują w tych miejscach. Podczas nakładania kremu szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca pomiędzy palcami rąk i stóp (również pod paznokciami rąk i stóp), skórę na nadgarstkach, łokciach, pod pachami, okolice narządów płciowych i pośladki. Krem należy pozostawić na skórze przez co najmniej 8 godzin, np. na noc. Aby leczenie było skuteczne, w tym czasie pacjent nie powinien się myć ani kąpać w wannie ani pod prysznicem. Jeśli w ciągu tych ośmiu godzin pacjent umyje ręce i inne miejsca leczone kremem (pośladki, okolice narządów płciowych), krem należy nałożyć ponownie na umyte miejsca. Po upływie co najmniej ośmiu godzin pozostałości kremu należy usunąć, biorąc prysznic lub myjąc ciało wodą i mydłem.   Jeśli przestrzega się powyższych wskazówek to jednorazowe zastosowanie kremu zazwyczaj wystarcza do pomyślnego zakończenia leczenia. Jednakże w przypadkach utrzymującej się lub nawracającej infestacji, może być konieczne powtórzenie leczenia po 14 dniach. Brak wystarczającego doświadczenia w leczeniu niemowląt i małych dzieci. Dzieci w wieku od 2 do 23 miesięcy mogą być zatem leczone tylko pod nadzorem lekarza. Należy wówczas leczyć również skórę twarzy, uszu oraz głowy. Nie należy nakładać kremu na skórę wokół ust (ponieważ dziecko może zlizać krem) oraz okolice oczu. Chronić dzieci przed zlizywaniem kremu z rąk. W razie konieczności dzieci powinny nosić rękawiczki.   Substancje pomocnicze zawarte w kremie (parafina ciekła, wazelina biała) mogą pogarszać funkcjonowanie a tym samym zmniejszać niezawodność stosowanych jednocześnie produktów lateksowych (np. prezerwatyw, wkładek domacicznych). 

Możliwe skutki uboczne:

Często obserwuje się świąd, wysypkę rumieniowatą, mrowienie, uczucie palenia lub kłucia, suchość skóry. Jednak powyższe objawy mogą pojawiać się również na skutek samej choroby. W przypadku suchej skóry zaleca się po leczeniu stosowanie środków zmiękczających oraz olejków do kąpieli. Świąd i wypryski po świerzbie mogą utrzymywać się do czterech tygodni po zakończeniu leczenia. Jest to spowodowane reakcją na martwe roztocza świerzbowca. Często stwierdza się parestezje, np. uczucie gorąca lub zimna. Rzadko mogą występować bóle głowy.  Bardzo rzadko, w czasowym związku ze stosowaniem preparatu INFECTOSCAB 5%, występowały uszkodzenia skóry (otarcia naskórka), zapalenie mieszków włosowych (zapalenie grudek chłonnych mieszków włosowych) oraz zmniejszenie pigmentacji skóry. Bardzo rzadko, w czasowym związku ze stosowaniem substancji z grupy piretryn, donoszono o występowaniu duszności u wrażliwych lub nadwrażliwych pacjentów. Mogą wystąpić skórne objawy nietolerancji (kontaktowe reakcje alergiczne), w postaci świądu, zaczerwienienia, pęcherzy lub pokrzywki. Zmiany te mogą rozprzestrzenić się poza obszar leczenia. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną – permetrynę, inne substancje z grupy piretryn lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. W takich przypadkach należy podać lek przeciwświerzbowy z innej grupy. W przypadku nadwrażliwości na chryzantemy lub inne rośliny z rodziny Compositae, leczenie należy rozpocząć tylko w razie bezwzględnej konieczności.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Z uwagi na niewystarczające dane dotyczące stosowania leku podczas ciąży oraz karmienia piersią, preparatu INFECTOSCAB 5% nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji, chyba że jest to absolutnie konieczne. Ze względów bezpieczeństwa matki nie powinny karmić piersią przez pięć dni po zakończeniu stosowania preparatu INFECTOSCAB 5%.    

InfectoScab 5% odpowiednik
InfectoScab 5% tańszy zamiennik
InfectoScab 5% czy działa
InfectoScab 5% opinia
InfectoScab 5% opinie
InfectoScab 5% ulotka
InfectoScab 5% dawkowanie
InfectoScab 5% przeciwwskazania
InfectoScab 5% skład
InfectoScab 5% cena
InfectoScab 5% zamienniki
InfectoScab 5% zamiennik
świąd skóry owady choroby skóry skóra choroby skórne świerzb pasożyty naskórek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o InfectoScab 5%

Dodaj opinię o InfectoScab 5%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach