41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Infanrix DTPa

Infanrix DTPaInfanrix DTPa
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 92.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 ml, szczepionka ampułko - strzykawka, 1 zestaw
Działanie: szczepionka skojrzona
Ulotka:

Opis i skład produktu Infanrix DTPa

Lek na receptę przeznaczony dla dzieci od  2 miesiąca życia, do czynnego uodporniania przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Dawkowanie:

Domięśniowo, według kalendarza szczepień i zaleceń lekarza. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Infanrix DTPa nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, obrzęk, bolesność w miejscu podania oraz objawy ogólne: gorączka, utrata łaknienia, niepokój, wymioty, biegunka, zaburzenia snu, rozdrażnienie, nietypowy płacz. Tak jak w przypadku innych szczepionek istnieje ryzyko wystąpienia reakcji anafilaktycznej po podaniu szczepionki. Z tego powodu osoby szczepione wymagają obserwacji przez około 30 minut po szczepieniu.

Poinformuj lekarza:

Gdy twoje dziecko ma nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub wykazało objawy nadwrażliwości po poprzednim zastosowaniu szczepionki DTPa, zaburzenia krzepnięcia (po podaniu domięśniowym szczepionki może u nich wystąpić krwawienie). Gdy twoje dziecko przyjmuje leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanyc ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach.

Infanrix DTPa opinia
Infanrix DTPa opinie
Infanrix DTPa ulotka
Infanrix DTPa dawkowanie
Infanrix DTPa przeciwwskazania
Infanrix DTPa skład
Infanrix DTPa cena
Infanrix DTPa zamienniki
Infanrix DTPa zamiennik
Infanrix DTPa odpowiednik
Infanrix DTPa tańszy zamiennik
Infanrix DTPa czy działa
odporność mięśnie ból dziecko zakażenia lek w zastrzyku infekcja szczepionka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Infanrix DTPa

Dodano: 24 Maj 2015
Autor: Dumny tata
Ocena:
Razem z żoną podjęliśmy decyzję o dodatkowej szczepionce dla naszego dziecka. Bardzo długo staraliśmy się o dziecko i chcieliśmy, żeby już na starcie było w pełni zabezpieczone przed ewentualnymi chorobami. Być może ciężko nam ocenić, czy szczepionka faktycznie działa, ale nie żałujemy decyzji. Nie ma dla nas również znaczenia cena, warto dodatkowo zapłacić za zdrowie dziecka.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Infanrix DTPa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach