41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Indocollyre

IndocollyreIndocollyre
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 26.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 mg/ml (0,1%) 5 ml
Działanie: przeciwzapalne
Ulotka:

Opis i skład produktu Indocollyre

Lek na receptę przeznaczony do stosowania w okresie pooperacyjnym aby przeciwdziałać zwężeniu źrenicy.

Stosowany również jako lek przeciwzapalny po zabiegach usunięcia zaćmy a także operacjach na przednim odcinku oka.

Skuteczny w leczeniu bólu po keratektomii fotorefrakcyjnej.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie zaleca się używania soczewek kontaktowych.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko obserwowano przemijające pieczenie, kłucie, zaburzenia widzenia bezpośrednio po podaniu preparatu, reakcje nadwrażliwości (świąd, zaczerwienienie, nadwrażliwość na światło), punkcikowe zapalenie rogówki.   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, doustne leki przeciwzakrzepowe, heparynę, tiklopidynę, pentoksyfilinę. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Indocollyre opinia
Indocollyre opinie
Indocollyre ulotka
Indocollyre skład
Indocollyre dawkowanie
Indocollyre przeciwwskazania
Indocollyre cena
Indocollyre zamienniki
Indocollyre zamiennik
Indocollyre odpowiednik
Indocollyre tańszy zamiennik
Indocollyre czy działa
zakażenia oka oko przeciwzapalny zaćma okulista ból oka źrenice pooperacyjne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Indocollyre

Dodaj opinię o Indocollyre

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach