45 178 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Imuran

ImuranImuran
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 38.70 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 50 mg, 100 szt, tabletki powlekane, 25 mg, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Azathioprinum
Działanie: immunosupresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Imuran

Lek na receptę przeznaczony do stosowania po przeszczepach narządów ( serce, nerki, wątroba).

Stosowany jako lek immunosupresyjny w celu zmniejszenia ryzyka odrzucania przeszczepu.

Skuteczny w leczeniu chorób o etiologii autoimmunologicznej:

  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • toczeń rumieniowaty układowy,
  • zapalenie skórno-mięśniowe,
  • zapalenie wielomięśniowe,
  • guzkowe zapalenie okołotętnicze,
  • pęcherzyca zwyczajna,
  • autoimmunologiczna niedokrwistość hemolityczna,
  • przewlekła oporna plamica małopłytkowa,
  • przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie wątroby.

Zazwyczaj stosowany w skojarzeniu z kortykosteroidem lub z innymi zabiegami, celem których jest zmniejszenie odpowiedzi immunologicznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletek nie należy dzielić. Podczas leczenia wskazane jest wykonywanie morfologii krwi wraz z oznaczeniem liczby płytek raz w tygodniu, a nawet częściej, jeśli podaje się duże dawki leku oraz w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. W późniejszym okresie leczenia częstość badań krwi można zmniejszyć.

Możliwe skutki uboczne:

Zahamowanie czynności szpiku kostnego objawiające, może występować także zwiększona podatność na zakażenia. Zaburzenia czynności wątroby, zapalenie trzustki, utrata włosów. Rzadko złe samopoczucie, zawroty głowy, gorączka, dreszcze, biegunka, bóle mięśni i stawów, zaburzenia rytmu serca, świąd skóry, osutka, zapalenie naczyń, zaburzenia czynności nerek, spadek ciśnienia tętniczego, zastój żółci, nudności, wymioty, jadłowstręt. Po pierwszym podaniu leku mogą wystąpić nudności i inne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego. U osób po przeszczepieniach leczonych immunosupresyjnie wystąpić mogą również: zapalenie okrężnicy, zapalenie uchyłków, perforacja jelita. U osób leczonych azatiopryną z powodu wrzodziejącego zapalenia jelit może wystąpić ciężka biegunka nawracająca po ponownym podaniu leku. U osób poddanych leczeniu immunosupresyjnemu po przeszczepieniach narządów częstsze jest występowanie chorób nowotworowych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki zmniejszające wytwarzanie kwasu moczowego (allopurinol), warfarynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży jest dopuszczalne jedynie w sytuacji, gdy jego stosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Imuran opinie
Imuran ulotka
Imuran dawkowanie
Imuran przeciwwskazania
Imuran skład
Imuran cena
Imuran zamienniki
Imuran zamiennik
Imuran odpowiednik
Imuran tańszy zamiennik
Imuran czy działa
Imuran opinia
serce doustne reumatoidalne zapalenie stawów nerki WĄTROBA lek immunosupresyjny problem z przyjęciem przeszczepu przez organizm przeszczep narządu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Imuran

Dodano: 26 Wrzesień 2016
Autor: Buburuza
Ocena:
Mam 28 lat i zdiagnozowano u mnie podostry toczeń rumieniowaty, chorobę Hashimoto, zapalenie małych naczyń krwionośnych. Od 4 miesięcy biorę dawkę 50mg. Po pierwszym miesiącu zaczęłam tracić więcej włosów przy czesaniu, jest to jednak praktycznie niezauważalne dla innych. Poza tym włosy zaczynają odrastać, na co wskazuje denerwujące odstawanie babyhair wokół czoła. Inne działania niepożądane nie wystąpiły. Morfologia krwii wróciła do całkowitej normy.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Imuran

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 178 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach