33 112 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
25 153 produktów w 199 kategoriach

Podobne produkty

Ibuprom Zatoki

Ibuprom ZatokiIbuprom Zatoki
(11 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA WROCLAW
Postać: tabletki
Cena: 6.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Strona: ibuprom.pl
Ulotka: Ulotka
front z politura
Ibuprom Zatoki
Ibuprom Zatoki

Opis i skład produktu Ibuprom Zatoki

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 12 szt

Ibuprom Zatoki to preparat w postaci tabletek, który stworzony jest w celu leczenia objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, zwlaszcza bólu i niedrożności zatok.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:

substancję czynną: ibuprofen 200mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30mg.

substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roslinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, makrogol, talk, zelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, wapnia węglan, guma akacjowa, skrobia kukurydziana, tytan dwutlenku laku żółcieni pomarańczowej, laku indygotyny, sodu benzoesan.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom zwalcza on skutecznie zarówno objawy jak i przyczyny bólów zatok. Ma za zadanie likwidować obrzęk błony śluzowej nosa, dzięki czemu zmniejszona zostaje ilość wydzieliny powstającej w zapaleniu zatok. Swoim działaniem udrażnia efektywnie nos oraz zatoki przynosowe, ułatwia również oddychanie bez względu na to czy niedrożność zatok i bóle zatok są przyczyną przeziębienia, grypy, zmiany pogody, zmiany ciśnienia, alergii czy przewiania. W swoim składzie łączy sprawdzony, mocny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny ze środkiem zmniejszającym obrzęk i udrażniającym ujścia zatok. Z powodzeniem sprawdza się stosowany w leczeniu doraźnym objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: bóle głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła oraz bóle mięśni.

Dawkowanie

Dzieciom powyżej 12 lat oraz dorosłym należy podawać 1 do 2 tabletek w odstępach co 4 do 6 godzin, maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek. Jeżeli odnosisz wrażenie, że leku jest za silny lub za słaby, skonsultuj się z lekarzem.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (katar, astma oskrzelowa, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, tachykardia, nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Guz chromochłonny nadnerczy. Jaskra z zamkniętym kątem przesączania. Rozrost gruczołu krokowego. Leczenie inhibitorami MAO lub okres 2 tyg. od zaprzestania ich przyjmowania. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do ukończenia 12 rż.
 

Działania niepożądane:

Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Odnotowywano obrzęki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zatorów tętnic podczas stosowania w dużych dawkach.

Mogą wystąpić reakcje alergiczne związane z obecnością barwnika - żółcieni pomarańczowej.

Uwagi:

Ibuprofenu nie należy stosować jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ oraz kortykosteroidami, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.

Zmniejsza swoim działaniem skuteczność leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila zaś działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, może również wydłużyć czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną.

Zwiększa także stężenie litu i metotreksatu we krwi, a jego długotrwałe stosowanie z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.

Zachowaj szczególną ostrożność w czasie jednoczesnego stosowania z antykoagulantami i chinidyną.

Zastosowany z innymi lekami, które pobudzają układ współczulny (inhibitory MAO, leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, pochodne alkaloidów sporyszu, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki hamujące łaknienie, leki psychotropowe typu amfetaminy) zwiększone zostaje ryzyko wzrostu ciśnienia tętniczego krwi.

Pseudoefedryna natomiast zmniejsza działanie leków hipotensyjnych takich jak mekamilamina, rezerpina, alkaloidy ciemierzycy, guanetydyna, metyldopa, zaś leki zobojętniające HCl przyspieszają wchłanianie pseudoefedryny, a kaolin ją zmniejsza.

Preparat należy odstawić na 24 h przed znieczuleniem ogólnym, ponieważ stosowanie wziewnych halogenowych środków znieczulenia ogólnego w skojarzeniu z preparatem może wywołać ostrą reakcję nadciśnieniową w okresie pooperacyjnym.

 

 

Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ibuprom Zatoki

Dodano: 15 Maj 2016
Autor: Patrycja
Ocena:
Jak dla mnie ibuprom zatoki ma niezawodne działanie, a często choruję na zapalenie zatok.
Odpowiedź
Dodano: 02 Marzec 2016
Autor: Sandra, 26
Ocena:
O ibuprom zatoki opinie mam dobra, jest jednym z nielicznych leków których działanie pomaga mi przy bólu zatok.
Odpowiedź
Dodano: 05 Luty 2016
Autor: Mariusz28
Ocena:
Lek faktycznie pomaga w odblokowaniu zatok, ale należy go brać tylko w wypadku gdy choroba się w nich nasila. Inaczej może przynieść nieporządany efekt.
Odpowiedź
Dodano: 31 Styczeń 2016
Autor: Zuzka, 24
Ocena:
ibuprom zatoki działanie ma dobre na zatoki, mi nic nie pomaga przy bólu tylko inhalacja i te tabletki.
Odpowiedź
Dodano: 24 Październik 2015
Autor: melka
Ocena:
Niestety nie pomagają, nawet jakbym zjadła całe opakowanie to i tak by nie pomogło, zwykły ibuprom ma lepsze działanie na zatoki niż lek przeznaczony do jego leczenia skandal
Odpowiedź
Dodano: 22 Październik 2015
Autor: Jaga
Ocena:
Zawsze kupuję ibuprom zatoki bez recepty jak tylko czuje, że coś się dzieje z moimi zatokami. Działanie inne niż reszty podobnych leków, zdecydowanie polecam.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: Oleq
Ocena:
Jest beznadziejny, już chyba apap jest lepszy, nabijają ludzi w butelkę, że niby na zatoki pomaga, i ja też się dałem nabrać i kupiłem, jestem mocno wkurzony, to jest chłam
Odpowiedź
Dodano: 18 Sierpień 2015
Autor: Ignac
Ocena:
Ibuprom Zatoki nie działa na zatoki! Kupiłem, bo ból zwalał mnie z nóg, a facet ze mnie 100 kg żywej wagi, to nie tak łatwo mnie rozłożyć. Wziąłem, czekam kwadrans, dwa a tu kompletnie żadnej poprawy. Dobrze, że miałem inne pod ręką przeciwbólowe, bo byłoby źle.
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Wiolka
Ocena:
korzystam jak tylko dopadnie mnie ból głowy. Te tabletki działają na mnie lepiej niż zwykły ibuprom.
Odpowiedź
Dodano: 28 Maj 2015
Autor: Maderka
Ocena:
Nie pomaga nawet na ćmiący ból zatok, to jakaś farsa, ibuprom max lepiej działa na zatoki niż specjalny do zatok, więc coś tu jest chyba nie tak, nie polecam bo to pieniądze wyrzucone w błoto
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibuprom Zatoki

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 33 112 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 25 153 produktów w 199 kategoriach