39 548 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 102 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Ibuprofen Teva

Ibuprofen Teva 200 mg x 10 tabl powlekanychIbuprofen Teva 200 mg x 10 tabl powlekanych
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 2.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwbólowe

Opis i skład produktu Ibuprofen Teva

Ibuprofen Teva 200 mg x 10 tabl powlekanych

Ibuprofen to preparat stosowany jako środek przeciwwbólowy o przeciwgorączkowy.

Skład

Ibuprofen zawiera: Ibuprofen, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, hypromeloza 6 mPa, makrogol 6000, Glicerol 85 %.

1 tabletka zawiera:

200 mg ibuprofenu, co odpowiada 342 mg ibuprofenu z lizyną

Wskazania/ działanie

Ibuprofen Teva jest preparatem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (niesteroidowy lek przeciwzapalny).

Wskazany jest  dzieciom o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłym w krotkim leczeniu :

bólów o łagodnym nasileniu do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;

mocnych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury;

gorączki.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku Ibuprofen Teva:
  • jeśli pacjent ma nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
  • gdy u pacjent miał duszność, astme, katar, obrzęk lub pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
  • niesprecyzowane zaburzenia tworzenia krwi;
  • nawracające wrzody przewodu pokarmowego/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień);
  • krwawienia w przewodzie pokarmowym bądź perforacja wrzodów w związku z leczeniem NLPZ;
  • krwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia
  • ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
  • ciężka niewydolność serca;
  • silne odwodnienie (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów);
  • w ostatnim trymestrze ciąży;
  • u dzieci o masie ciała mniejszej niż 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat, ponieważ dawka leku jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość substancji czynnej.
  • Należy unikać zażywania leku Ibuprofen Teva w trakcie infekcji ospy wietrznej.

W czasie stosowania leku Ibuprofen Teva nie należy spożywać alkoholu.

Dawkowanie

20 kg do 29 kg (dzieci: 6 do 9 lat)

Zalecana dawka: 200 mg ibuprofenu (jedna tabletka powlekana o mocy 200 mg)

600 mg ibuprofenu ( trzy tabletki powlekane o mocy 200 mg) na dobę

30 kg do 39 kg (dzieci: 10 do 11 lat)

Zalecana dawka: 200 mg ibuprofenu (jedna tabletka powlekana o mocy 200 mg)

800 mg ibuprofenu (cztery tabletki powlekane o mocy 200 mg)na dobę 

Masa powyżej 40 kg (młodzież od 12 lat oraz dorośli)

Zalecana dawka: 200 - 400 mg ibuprofenu (jedna lub dwie tabletki powlekane o mocy 200 mg)

1200 mg ibuprofenu (sześć tabletek powlekanych o mocy 200 mg) na dobę

Działania niepożądane

Przed rozpoczęciem zażywania leku Ibuprofen Teva należy zwrócić się do lekarza, lub farmaceuty.

Możliwe jest obniżenie nasilenia działań niepożądanych leku dzięki stosowaniu najmniejszej dawki leku przez najkrótszy okres niezbędny do kontroli objawów.

Należy unikać równoczesnego  przyjmowania leku Ibuprofen Teva z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym tak zwanymi inhibitorami COX-2 (inhibitorami cyklooksygenazy-2).

W czasie leczenia wszystkimi lekami z grupy NLPZ zaobserwowano krwawienia w przewodzie pokarmowym, wrzody oraz perforacje, również z następstwami śmiertelnymi.

Ibuprofen Teva może mieć związek z nieznacznie podwyższonym ryzykiem pojawienia się ataku serca („zawału mięśnia sercowego”) lub udaru. Ryzyko jest większe podczas stosowania zwiększonej dawki leku oraz w przypadku długotrwałego leczenia.

W czasie leczenia z zastosowaniem NLPZ bardzo rzadko obserwowano ciężkie reakcje skórne, niektóre z następstwami śmiertelnymi, którym towarzyszyło zaczerwienienie i obecność pęcherzy (złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevens-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella)

Bardzo rzadko: ciężkie reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny).

Ibuprofen, substancja aktywna leku Ibuprofen Teva, może chwilowo hamować czynność płytek krwi (agregację trombocytów).

W razie dłuższego leczenia z zastosowaniem leku Ibuprofen Teva ważna jest regularna kontrola czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi.

Długie stosowanie leków przeciwbólowych w bólach głowy może powodować ich nasilenie.

Zwyczajowe zazywanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza w przypadku połączenia kilku substancji czynnych takich leków, może doprowadzić do stałego uszkodzenia nerek z ryzkiem niewydolności nerek (nefropatii analgetycznej).

NLPZ, takie jak ibuprofen mogą maskować objawy zakażenia i gorączki.

Ibuprofen Teva należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, które mogą powodować zaburzenia płodności u kobiet. Takie działanie jest przemijające po zakończeniu terapii.

W razie odwodnienia u dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

Ibuprofen Teva
Ibuprofen Teva opinie
Ibuprofen Teva ulotka
Ibuprofen Teva skład
Ibuprofen Teva dawkowanie
Ibuprofen Teva przeciwwskazania
Ibuprofen Teva cena
Ibuprofen Teva zamienniki
Ibuprofen Teva zamiennik
Ibuprofen Teva odpowiednik
Ibuprofen Teva tańszy zamiennik
Ibuprofen Teva czy działa
ibuprofen Ibuprofen na ból przeciwbólowe gorączka przeciwgorączkowe zmniejszanie gorączki ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ibuprofen Teva

Dodano: 08 Sierpień 2016
Autor: Grzesiek
Ocena:
Odradzam. Słaby lek przeciwbólowy. Używałem kilka razy i nie pomagał jak należy.
Odpowiedź
Dodano: 09 Wrzesień 2016
Autor: urszula
Nie zgadzam się z opinią Grześka. Pytanie zasadnicze na jaki rodzaj bólu ma być ukierunkowany. Ibuprofen jest rewelacyjny na dolegliwości związane z ingerencją stomatologa - trucie, resekcje. Ponadto sprawdzony w poszczególnych etapach noszenia aparatu ortodontycznego (założenie, podkręcanie).
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibuprofen Teva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 548 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 102 produktów w 205 kategoriach